2019 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası Başlıyor

İzmir, tarihinde ilk kez bir Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bostanlı’da yaptığı plaj voleybolu sahasında 27-28-29 Eylül tarihlerinde düzenlenecek BVA Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası’na Türkiye’nin yanı sıra beş Balkan ülkesi katılacak. Sırbistan, Kosova, Moldova, Romanya ve Bulgaristan’ın yer alacağı şampiyonada toplam 28 takım mücadele edecek. Şampiyonada ülkelerinin milli takımlarında görev yapan 56 milli voleybolcu yer alacak.

Bostanlı Plaj Voleybolu Sahası’ndaki iki ayrı korttaki maçlar ilk iki gün 11.00’de, 29 Eylül Pazar günü ise 10.00’da başlayıp tüm gün devam edecek. Plaj Voleybolu Balkan Şampiyonası’nda müsabakalar, eleme etabı usulüne göre oynanacaktır.

Türkiye, kadınlar kategorisinde 11, erkekler kategorisinde ise 9 takım ile temsil edilecek.

Şampiyonayla ilgili İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Bahadır Eroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, TVF Plaj ve Kar Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci, İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, Voleybol İzmir İl Temsilcisi Hakan Gürsu ile sporcular, Bostanlı’da düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi.

Toplantıya, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, TSYD İzmir Şubesi Başkanı Bahri Okumuş, TSYD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Nuri İmre ve Suavi Yardımoğlu’nun da aralarında olduğu 40’a yakın gazeteci katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj ve Kar Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci, basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Balkan Şampiyonası, federasyonumuzun plaj voleybolu faaliyetleri takviminde yer alan ve her yıl düzenlenen bir organizasyon. Organizasyon bu yıl ilk kez İzmir’in ev sahipliğinde düzenleniyor. Turnuvada toplam 20 takım (kadınlar 11, erkekler 9) ile mücadele edeceğiz” dedi.

Değirmenci ayrıca; bu tür etkinlikler aracılığıyla Türkiye’yi uluslararası alanda temsil edecek sporcular da yetiştireceklerini kaydetti ve bu tarz turnuvaların amacının olimpik bir branş olan plaj voleybolunun Türkiye’de yaygınlaştırılıp, sevdirilmesi olduğunu söyledi.

Bu Yazıya Oy Verin