2018 BVA Balkan Beach Tour Nilüfer Etabı Sona Erdi

Balkan Voleybol Birliği (BVA) ve Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) işbirliği ile Bursa’nın ev sahipliğinde Nilüfer ilçesinde düzenlenen 2018 BVA Balkan Beach Tour, bugün (23 Eylül 2018, Pazar), oynanan final maçlarından sonra yapılan törenle, kupa ve madalyalar sahiplerini buldu.

Bayanlarda günün ilk yarı final karşılaşmasında Aleyna Vence/Bahanur Gökalp ikilisi ile Bulgaristan’dan Mishonova/Angelova ikilisi karşı karşıya geldi. Rakibini 21-15‘lik setlerle 2-0 mağlup eden Mishonova/Angelova ikilisi finale yükselen ilk takım oldu.

İkinci yarı final mücadelesinde ise; Yunanistan’dan Tsopoulou/Manavi ikilisi ile Bulgaristan’dan Duleva/Dinova ikilisi karşı karşıya geldi. Rakibini 2-0 (21-8, 21-9) mağlup eden Tsopoulou/Manavi ikilisi finalde Mishonova/Angelova ikilisinin rakibi oldu.

Üçüncülük mücadelesinde; rakibi Bulgaristan’dan Duleva/Dinova ikilisini 2-1 (19-21, 22-20, 15-11) mağlup eden Aleyna Vence/Bahanur Gökalp ikilisi turnuvayı 3. sırada tamamladı.

Finalde ise Tsopoulou/Manavi (Yunanistan) ikilisi ile Mishonova/Angelova (Bulgaristan) ikilisi şampiyonluk için karşı karşıya geldi. Rakibini 21-12 ve 21-15’lik setlerle 2-0 mağlup eden Tsopoulou/Manavi ikilisi, 2018 BVA Balkan Beach Tour Nilüfer Etabı’nı şampiyon olarak tamamladı.

Erkekler kategorisindeki ilk yarı final karşılaşmasında Hasan Hüseyin Mermer/Yusuf Özdemir ikilisi ile Selçuk Şekerci/Dündar Yıldırım ikilisi karşı karşıya geldi. Rakibini 21-19, 14-21, 15-11‘lik setlerle 2-1 mağlup eden Selçuk Şekerci/Dündar Yıldırım ikilisi finale yükselen ilk takım oldu.

İkinci yarı final mücadelesinde ise; Murat Giginoğlu/Volkan Göğtepe ikilisi ile Sefa Urlu/Engin Özbek ikilisi karşı karşıya geldi. Rakibini 2-0 (21-14, 21-17) mağlup eden Murat Giginoğlu/Volkan Göğtepe ikilisi finalde Selçuk Şekerci/Dündar Yıldırım ikilisinin rakibi oldu.

Üçüncülük mücadelesinde; rakibi Sefa Urlu/Engin Özbek ikilisini 21-16, 14-21 ve 15-10‘luk setlerle 2-1 mağlup eden Hasan Hüseyin Mermer/Yusuf Özdemir ikilisi turnuvayı 3. sırada tamamladı.

Finalde ise Murat Giginoğlu/Volkan Göğtepe ikilisi ile Selçuk Şekerci/Dündar Yıldırım ikilisi şampiyonluk için karşı karşıya geldi. Rakibini 21-17 ve 21-12’lik setlerle 2-0 mağlup eden Murat Giginoğlu/Volkan Göğtepe ikilisi, 2018 BVA Balkan Beach Tour Nilüfer Etabı’nı şampiyon olarak tamamladı.

Erkekler kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan Hasan Hüseyin Mermer/Yusuf Özdemir ikilisine madalyalarını Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Naci Kale, kupalarını ise Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Gökay Özak verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Selçuk Şekerci/Dündar Yıldırım ikilisine madalyaları Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız, kupalarını ise TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz verdi.

Erkekler kategorisinin şampiyonları Murat Giginoğlu/Volkan Göğtepe ikilisine madalyalarını; Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kupalarını ise; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş verdi.

Bayanlar kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan Aleyna Vence/Bahanur Gökalp ikilisine madalyalarını BVA Teknik Delegesi Tosho Stoyanov, kupalarını ise; Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Atakan Çorbacı verdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Mishonova/Angelova (Bulgaristan) ikilisine madalyaları Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız, kupalarını ise TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz verdi.

Bayanlar kategorisinin şampiyonları Tsopoulou/Manavi (Yunanistan) ikilisine madalyalarını; Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kupalarını ise; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş verdi.

Ayrıca, TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, bu harika organizasyona ev sahipliği yapan ve organizasyonun Nilüfer’e gelmesini ve başarıyla gerçekleşmesini sağlayan, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür plaketi takdim etti.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ile BVA Teknik Delegesi Tosho Stoyanov’a teşekkür plaketi takdim etti.

Bu Yazıya Oy Verin