2017 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Erciyes Etabı’nda Şampiyonlar Belli Oldu

2017 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nun ilk ayağı olan Erciyes Etabı, bugün (19 Şubat 2017 Pazar) oynanan yarı final, 3’üncülük – 4’üncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Türkiye’de ilk kez organize edilen Kar Voleybolu organizasyonunda, erkekler kategorisinde Murat Giginoğlu / Sefa Urlu, bayanlar kategorisinde ise Romanya’dan Adriana-Maria Matei/Beata Vaida ikilisi etabı şampiyon olarak tamamladı. Erkekler kategorisinde 3’üncü sırayı Emir Kavuzlu / Kemal Şah ikilisi alırken, bayanlar kategorisinde ise Slovakya’dan Silvia Poszmikova / Eva Elekova takımı etabı 3’üncü sırada bitirdi.

Günün sonuçları şöyle;

Erkekler Kategorisi Yarı Final

Hasan Hüseyin Mermer / Ali Osman Nurettin 2 – 0 Dündar Yıldırım / Borak Pelenk (11-8, 12-10)

Murat Giginoğlu / Sefa Urlu 2 – 0 Emir Kavuzlu / Kemal Şah (11-8, 12-10)

Erkekler Kategorisi 3’üncülük – 4’üncülük Maçı

Dündar Yıldırım / Borak Pelenk 1 – 2 Emir Kavuzlu / Kemal Şah (8-11, 11-9, 4-11)

Erkekler Kategorisi Final

Hasan Hüseyin Mermer / Ali Osman Nurettin 0 – 3 Murat Giginoğlu / Sefa Urlu (8-11, 9-11, 9-11)


Bayanlar Kategorisi Yarı Final

Adriana-Maria Matei / Beata Vaida (ROMANYA) 2 – 0 Silvia Poszmikova / Eva Elekova (SLOVAKYA) (11-3, 11-8)

Merve Nezir / Esra Betül Çetin 2 – 0 Aleyna Vence / Nursel Yaren Sencel (11-8, 11-4)

Bayanlar Kategorisi 3’üncülük – 4’üncülük Maçı

Silvia Poszmikova / Eva Elekova (SLOVAKYA) 2–1 Aleyna Vence / Nursel Yaren Sencel (6-11, 13-11, 11-5)

Bayanlar Kategorisi Final

Adriana-Maria Matei / Beata Vaida (ROMANYA) 3 – 1 Merve Nezir / Esra Betül Çetin (11-7, 20-18, 12-14, 11-8)

Final karşılaşmalarını; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Dr. Hacı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Finanstan Sorumlu Asbaşkanı ve FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Mutlugil ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş takip ettiler.

2017 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Ödül Töreni

Final karşılaşmalarının ardından gerçekleşen ödül töreninde TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, organizasyona yaptıkları katkılarından dolayı Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik’e plaket takdim etti.

Erkekler kategorisinde birinci olan Murat Giginoğlu / Sefa Urlu ikilisinin madalyalarını CEV As Başkanı Özkan Mutlugil, kupasını Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki takdim etti.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Hasan Hüseyin Mermer / Ali Osman Nurettin ikilisinin madalyalarını Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, kupasını ise Kayseri Valisi Süleyman Kamçı takdim etti.

Etabı üçüncülükle bitiren Emir Kavuzlu / Kemal Şah ikilisine madalyalarını Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, kupasını ise Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar takdim etti.

Bayanlar kategorisinde birinci olan Romanya’dan Adriana-Maria Matei / Beata Vaida ikilisinin madalyalarını TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, kupasını Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik takdim etti.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Esra Betül Çetin / Merve Nezir ikilisinin madalyalarını Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, kupasını Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murad Cahid Cıngı takdim etti.

Etabı üçüncülükla bitiren Slovakya’dan Silvia Poszmikova / Eva Elekova ikilisine madalyalarını Talas Belediye Başkanı Dr. Hacı Mustafa Palancıoğlu, kupasını CEV Teknik Delegesi Kristina Gehlin Hellgren takdim etti.

Sporculara toplam 5.000 Euro para ödülünün verildiği 2017 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Erciyes Etabı’nda, dereceye giren takımlara Erciyes A.Ş., sezonluk bilet, Türk Hava Yolları’nda iç ve dış hat biletleri ve Kayseri Radisson Blu Otel’de konaklama hediye etti.

Bu Yazıya Oy Verin