U17 Erkekler Balkan Şampiyonası’nın Basın Toplantısı Yapıldı

Balkan Voleybol Birliği (BVA) ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF)’nun işbirliği ile düzenlenen, 17 Yaş (U17) Altı Erkekler Balkan Şampiyonası’nda mücadele edecek olan U17 Erkek Milli Takımımız, 24-28 Temmuz 2018 tarihlerinde, Özyeğin Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı Balkan Şampiyonası karşılaşmalarında, Moldova ve Sırbistan ile karşı karşıya gelecek.

U17 Erkekler Balkan Şampiyonası karşılaşmaları öncesinde, bugün (23 Temmuz 2018, Pazartesi), Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına; TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar, BVA Genel Sekreteri ve TVF Uluslararası İlişkiler ve Organizasyonlar Müdürü Nilüfer Başak Shimonsky, Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi Müdürü Önder Atahan, U17 Milli Takımımızın Başantrenörü Ali Yılmaz ve takım kaptanı Hilmi Şahin katıldı.

Açılış konuşmasını yapan BVA Genel Sekreteri Nilüfer Başak Shimonsky; ‘’Bu turnuvaya 7 ülke katılıyor ve katılmayan ülkeler seneye Avrupa Şampiyonası’na katılma şansını kaybedecek. O yüzden önemi olan bir turnuvada herkese başarılar diliyorum. Takımlar bugün geldi. Delegemiz de bizimle burada olacak. Yarından itibaren de maçlarımız başlıyor. Özyeğin Üniversitesi’yle gerçekleştireceğimiz bu organizasyon için de çok mutluluk duyuyoruz” dedi.

TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar; ‘’Sevgili Voleybol Dostları, hepiniz hoşgeldiniz. Bu organizasyonu Türkiye Voleybol Federasyonu olarak  Özyeğin Üniversitesi’nin verdiği desteklerle gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yüzden Özyeğin Üniversitesi kurucusu Hüsnü Özyeğin’e, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk, Spor Merkezi müdürü Önder Atahan ve ekibine, örnek olacak bu organizasyona girişimlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. 5 gün sürecek bu turnuvada bütün sporculara başarılar diliyorum ve belirtmek istiyorum ki bu turnuvada şampiyon olan takım doğrudan 2019 Erkekler Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde edecek. Bu yüzden önemi büyük olan bir turnuva.” şeklinde konuştu.

Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi Müdürü Önder Atahan ise; “Bende tüm Üniversitemiz, kurucumuz Hüsnü Özyeğin ve rektörümüz Prof. Dr. Esra Gençtürk, adına sizlere hoşgeldiniz diyorum. Türkiye Voleybol Federasyonu değerli Yöneticilerini burada görmek, Milli takımımızı burada ağırlamaktan dolayı çok büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Biz eğitim ve öğretime önem verdiğimiz kadar sporu da önemseyen ve bir yaşam biçimi haline getirmeye çalışan bir üniversiteyiz. Balkan Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağımız için çok büyük heyecan yaşıyoruz. Özyeğin Üniversitesi, bu organizasyonun mükemmel geçmesi için elinden gelen bütün gayreti gösterecektir. Ayrıca, salon voleybolunun yanında plaj voleybolu turnuvası da düzenlemek isteriz.  Bunun içinde Federasyon başkanı ve yöneticilerine de ayrı bir teşekkür etmek isterim bize kampüsümüzde böyle bir olanak sağlayıp plaj voleybolunu mümkün kıldıkları için. Bu turnuva içinde herkese başarılar diliyorum, inşallah burada kupayı kazanan taraf biz oluruz.” dedi.

U17 Milli Takımı Başantrenörü Ali Yılmaz; ‘’2 aşamalı, güzel bir kamp dönemi geçirdik, Ankara’da ve Özyeğin Üniversitesi’nde olmak üzere 2 aşamalı güzel bir kamp dönemi geçirdik. Kamp dönemi boyunca iyi çalıştık. Bu turnuvada final oynamak istiyoruz. Turnuvaya hazırız ve karşılaşmaların başlamasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

U17 Milli Takım Kaptanı Hilmi Şahin ise; “Kamp dönemi boyunca çok çalıştık. Takım arkadaşlarıma güveniyorum. İnşallah en iyi dereceyi elde ederek buradan ayrılacağız. Ayrıca Özyeğin Üniversitesi’ne de bize böyle bir imkan sağlayarak bizlere her konuda yardımcı oldukları için çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Millilerimizin 12 kişilik kadrosunda şu isimler yer alıyor:

NO ADI SOYADI KULÜBÜ POZİSYONU
1 DOĞUKAN KUYUCU BEŞİKTAŞ PASÖR
2 HİLMİ ŞAHİN ZİRAAT BANKASI PASÖR
3 KEREM YAMAN BEŞİKTAŞ ORTA OYUNCU
4 EYÜP ENSAR DEMİRBİLER BEŞİKTAŞ ORTA OYUNCU
5 MUSTAFA EMİR ÇETİNER ARKAS SPOR ORTA OYUNCU
6 BERK DİLMENLER BOSCH S.K. SMAÇÖR
7 AYKUT GEDİK TOFAŞ SMAÇÖR
8 ALİ İHSAN ÇERİBAŞ BEŞİKTAŞ SMAÇÖR
9 MURAT ÇİLOĞULLARI HALKBANK SMAÇÖR
10 BATUHAN AYDIN HALKBANK PASÖR ÇAPRAZI
11 CAN KOÇ İSTANBUL BBSK PASÖR ÇAPRAZI
12 MUHAMMED AKAY İSTANBUL BBSK LİBERO

U17 Erkekler Balkan Şampiyonası’nın maç programı şu şekilde:

24 Temmuz 2018, Salı
14.00 Bulgaristan-Romanya
16.30 Sırbistan-Moldova
19.00 Yunanistan-Karadağ

25 Temmuz 2018, Çarşamba
14.00 Karadağ–Bulgaristan
16.30 Moldova-Türkiye
19.00 Romanya-Yunanistan

26 Temmuz 2018, Perşembe
14.00 Romanya-Karadağ
16.30 Türkiye-Sırbistan
19.00 Yunanistan-Bulgaristan

27 Temmuz 2018, Cuma
14.00 Klasman Maçı
16.30 1.Yarı Final Maçı
19.00 2.Yarı Final Maçı

28 Temmuz 2018, Cumartesi
14.00 5./6.’lık Maçı
16.30 Üçüncülük Maçı
19.00 Final Maçı

Bu Yazıya Oy Verin