Temsilcilerimiz, Tokyo Yolunda İlk Adımı Attı

2020 yılında Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’na katılacak ülkelerin belirleneceği CEV Plaj Voleybolu Continental Cup’ta erkekler ve bayanlar kategorilerindeki temsilcilerimiz, ilk ayak karşılaşmalarında sahaya çıktılar.

Bayan temsilcilerimiz Merve Nezir/Bahanur Gökalp ve Selin Yurtsever/Merve Çelebi ikilisi, Gürcistan’ın Batum şehrinde oynanan 2./3.lük mücadelelerinde Macar rakiplerini karşısında 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak CEV Continental Cup’ın ilk ayağını ikinci sırada tamamladı. Bu sonucun ardından temsilcilerimiz, bir üst tura adlarını yazdırdı.

Ülkemizi erkekler kategorisinde temsil eden Murat Giginoğlu-Volkan Göğtepe ve Selçuk Şekerci-Sefa Urlu ikilisi; yarı final mücadelelerinde Kosova, final mücadelelerinde de İsveç karşısında rakiplerine üstünlük sağladı ve tüm karşılaşmalardan galibiyetle ayrıldı. Oynadığı karşılaşmalarda rakiplerine set dahi vermeyen temsilcilerimiz, ilk ayağı da namağlup şampiyon olarak tamamladı.

Bu sonuçla birlikte; CEV Continental Cup’ın ilk ayağında başarılı bir performans sergileyen temsilcilerimiz, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda da ilk adımı başarıyla atmış oldu. 

CEV Plaj Voleybolu Continental Cup’ta ikinci ayak mücadeleleri; 01-31 Mayıs 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

Karşılaşmaların ardından elde edilen başarıyla ilgili açıklamalarda bulunan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş; “Avrupa Voleybol Konfederasyonu tarafından organize edilen Continental Cup’ın ilk ayağında hem bayanlarda hem de erkeklerde sporcularımız harika bir performans sergilediler. Erkek sporcularımız namağlup şampiyon olurken; kızlarımız da elde ettikleri sonuçlar ile ilk ayağı ikinci sırada tamamlamayı başardı ve bir üst tur vizesini aldı. Continental Cup, 2020 yılında Japonya’da düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’na katılım açısından büyük önem arz ediyor. Bu yüzden sporcularımızın aldığı sonuçlar olimpiyata katılım yolunda ilk adım olması yönüyle de oldukça önemli. Tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi, istatistikçi ve kondisyonerimizi tebrik ediyor ve kutluyorum. Umarım, önümüzdeki yıl düzenlenecek ikinci ve üçüncü ayak karşılaşmalarında da başarılı sonuçlar alacağız ve olimpiyatlara katılım hakkı elde edeceğiz” dedi.

Bu Yazıya Oy Verin