FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 3 Yıldızlı Mersin Etabı Sona Erdi

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 3 Yıldızlı Mersin Etabı erkekler ve bayanlarda bugün (6 Mayıs 2018, Pazar) Mersin Kız Kalesi’nde oynanan final maçlarıyla sona erdi.

Erkekler kategorisindeki final mücadelesinde; Perusic/Schweiner (Çek Cumhuriyeti) ikilisi ile Leshukov/Semenov (Rusya) ikilisi karşı karşıya geldi. Rakibini 14-21, 21-12 ve 18-16‘lık setlerle 2-1 mağlup eden Leshukov/Semenov ikilisi şampiyon oldu ve altın madalya kazandı. Perusic/Schweiner ikilisi ise; turnuvayı gümüş madalya ile tamamladı.

Üçüncülük karşılaşmasında ise; Nivaldo/Gonzalez (Küba) ikilisi ile Heidrcih/Gerson (İsviçre) ikilisi karşı karşıya geldi. Rakibini 21-14 ve 21-15‘lik setlerle 2-0 mağlup eden Nivaldo/Gonzalez ikilisi bronz madalyanın sahibi oldu.

Bayanlar kategorisindeki final mücadelesinde; Piesiutschnig/Schützenhöfer (Avusturya) ikilisi ile Keizer/Meppelink (Hollanda) ikilisi karşı karşıya geldi. Rakibini finalde 18-21, 25-23 ve 15-12‘lik setlerle 2-1 mağlup eden Piesiutschnig/Schützenhöfer ikilisi şampiyon oldu ve altın madalya kazandı. Keizer/Meppelink ikilisi ise turnuvayı gümüş madalya ile tamamladı.

Üçüncülük karşılaşmasında ise; Strbova/Dubovcova (Slovakya) ikilisi ile Josi/Lili (Brezilya) ikilisi karşı karşıya geldi. Rakibini 23-21 ve 21-17‘lik setlerle 2-0 mağlup eden Strbova/Dubovcova ikilisi bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu Yazıya Oy Verin