FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 3 Yıldız Mersin Etabı’nın Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliği ile gerçekleştirilecek olan ‘Plaj Voleybolu Dünya Turu 3 Yıldız Mersin Etabı’nın tanıtım toplantısı bugün (01 Mayıs 2018, Salı) gerçekleştirildi.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Mahmut Halal, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, FIVB Teknik Delegesi Roberto Reggiani, sporcular ve basın mensupları katıldı.

2-6 Mayıs tarihlerinde Erdemli ilçesi Kızkalesi plajında gerçekleştirilecek voleybol müsabakasının tanıtım toplantısı Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Vedat Yüksel’in organizasyonla ilgili gerçekleştirdiği sunum ile başladı.

Sunum sonrası konuşan Başkan Kocamaz, Mersin olarak son yıllarda pek çok uluslararası turnuvaya ev sahipliği yaptıklarını, kentin marka etiketine yeni değerler eklediklerini ve spor alanında markalaştırdıklarını belirtti.

Başkan Kocamaz, “Mersin için yeni bir hamle oluşturacak bu turnuvada güzelliklerle karşılaşacağımızı ümit ediyoruz. Biz Mersin’i her konuda dikkat çeken bir kent haline getirme gayretindeyiz. Marka şehir yolunda ilerleyen Mersin sporda da marka haline gelsin istiyoruz. Uluslararası Mersin Maratonu, Tour Of Mersin, Avrupa Atletizm Şampiyonası gibi birçok aktivite artık Mersin’de gerçekleştiriliyor. Bir kenti gündeme taşımak çok zor oluyor. Olumsuz olaylara basın daha fazla odaklanıyor. Artık biz inanıyoruz ki bu aktivitelerle Mersin’in adı hep olumlu anılacak” dedi.

TVF Başkan Vekili Aslandaş; “Çok üst düzeyde iş birliği ile çok güzel bir organizasyon hazırlık aşamasını gerçekleştirdik” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu olarak plaj voleybolunun en üst organizasyonunu Mersin’de gerçekleştirmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, “Geçmiş yıllarda da Mersin’de bu plaj voleybolu organizasyonuna ev sahipliği yaptı ve biz bu turnuvalarda gördük ki Mersin, potansiyel olarak çok üst düzey organizasyonların gerçekleştirilebileceği bir şehir. Bu nedenle plaj voleybolunun en büyüğü olan Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldız Dünya Şampiyonasını için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’la görüşmelere başladık. Ve başından itibaren verdikleri destekle bu işe başladık. Geldiğimiz noktada çok üst düzeyde iş birliği ile çok güzel bir organizasyon hazırlık aşamasını gerçekleştirdik. Bu süreçte emeği geçen Büyükşehir Belediyesi’nin her düzeydeki çalışanına teşekkür ediyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin voleybol dışında da çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını biliyoruz. Bu nedenle sayın başkanımızın spora dönük uzun vadeli katkılarının ve yatırımlarının boşa gitmeyeceğini biliyor ve kendisine Türk sporu adına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Dünya çapında büyük bir organizasyona katılmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek konuşmasına başlayan FİVB Teknik Delegesi Roberto Reggiani,“Burada 3 yıldızlı dünya voleybol şampiyonasında olmaktan çok mutluyum. Çok iyi bir organizasyon olduğunu şimdiden söyleyebilirim. Bu 5 gün sürecek organizasyonda mücadele edecek sporculara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Dünyanın en önemli Plaj Voleybolu organizasyonlarından biri olan Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 3 Yıldızlı Mersin Etabına 38 ülkeden sporcular katılacak. Erkeklerde 56, bayanlarda 46 olmak üzere toplam 102 takım ve 204 sporcunun Kız Kalesi’nde başarı için ter dökeceği organizasyona katılım göstermek isteyen vatandaşlar için Forum AVM önünden ring seferleri düzenlenecek.

Bu Yazıya Oy Verin