Eda, Ebrar ve Guidetti, Çin Maçını Değerlendirdi

2018 FIVB Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası ikinci maçında bugün (30 Eylül 2018, Pazar), karşılaştığı rakibi Çin’e 25-18, 25-23 ve 25-23‘lük setlerle 3-0 mağlup olan A Bayan Voleybol Milli Takımımızda kaptan Eda Erdem Dündar, oyunculardan Ebrar Karakurt ve başantrenör Giovanni Guidetti karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında maçı değerlendirdi.

A Bayan Milli Takım kaptanı Eda Erdem Dündar karşılaşmanın ardından yaptığı değerlendirmede; “Bizim adımıza zor bir maç oldu çünkü rakibimiz çok iyi bir maç oynadı ve gerçekten iyi bir takımlar. Sahada herşeyi yapmayı denedik ancak oyun içinde inişlerimiz ve çıkışlarımız oldu. Son iki set birbirine çok yakındı, bu iki seti kazanabilirdikte. Dünya Şampiyonası uzun bir turnuva, önümüzdeki maçlarımıza bakacağız” dedi.

A Bayan Milli Takımı başantrenörü Giovanni Guidetti ise; “Rakibimizi galibiyetinden ötürü tebrik ediyorum. Sergiledikleri oyun, bugün çok yüksek bir seviyedeydi. Hem hücumda hem de savunmada çok az hata yaptılar. Bu durum sahada bizi oldukça zorladı. Orta oyuncularımız ile rakibimizin hücumlarına istediğimiz gibi karşı koyamadık. İçinde bulunduğumuz takım ruhundan mutluyum. Çin gibi geniş kadro kalitesine sahip rakiplere karşı savaşmaktan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Çin karşısında 16 sayılık performansı ile A Bayan Milli Takımımızın en skorer oyuncusu olan genç oyuncu Ebrar Karakurt hakkında da konuşan Guidetti; “Maçın gidişatını değiştirebilecek potansiyele sahip. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen çok tutkulu, çok fazla enerjiye ve güce sahip. Oyuna her girdiğinde, takımdaki bazı şeyleri değiştirebilir. Bazen çok hata yapabiliyor ama ilerleyen süreçte takım adına daha çok katkı verebileceğine inanıyorum. ” ifadelerini kullandı.

A Bayan Milli Takımı oyuncularından Ebrar Karakurt da, “İstediğimiz gibi bir oyun sergileyemedik. İkinci ve üçüncü setlerde geri gelmeyi denedik ama olmadı. Turnuvada uzun bir yolumuz var, geriye kalan karşılaşmalarda elimizden gelenin en iyisi yaparak güzel sonuçlar almak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Oy Verin