TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, U17 ve U16 Bayan Milli Takımlarımızı Ziyaret Etti

U16 ve U17 Bayan Milli Takımlarımız, Ankara TVF Başkent Voleybol Salonu’nda, Altyapı Bayan Voleybol Milli Takımlar Koordinatörü Şahin Çatma yönetiminde hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, bugün (03 Temmuz 2018, Salı) millilerimize ziyarette bulundu.

Altyapı Bayan Voleybol Milli Takımlar Koordinatörü Şahin Çatma tarafından U17 ve U16 Bayan Voleybol Milli Takımlarının kamp çalışmaları hakkında bilgiler alan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, ‘’Bugün, Milletler Ligi’ni ikinci olarak tamamlayan A Bayan Milli Takımımız yani sizin ablalarınızı karşıladık, onlarla birlikteydik. Daha önce Neslihan, Esra, Gözde gibi ablalarınız mücadele ederken; bugün daha yeni bir jenerasyon ile mücadele ediyoruz. Sizlerde daha genç bir jenerasyonumuzsunuz. Bizler; tesislerimiz, antrenörlerimiz ve tüm imkanlarımızı sizlerin başarılı olabilmesi için tüm çabamızla çalışıyoruz. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Sizler gibi değerli, Türk sporuna değer katacak sporculara sahibiz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Unutmayın ki geleceğin yıldızları sizler olacaksınız. Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda derece alıp, final oynayabiliyorsak bunun gerçek sebebi Türk Milli Takımı’nın alt yapılarının çok güçlü olmasındandır. Bu nedenle; alt yapı kamplarımızı çok önemsiyoruz.” dedi.

Kamp sürecini değerlendiren Altyapı Bayan Voleybol Milli Takımlar Koordinatörü Şahin Çatma ise; “Her iki milli takımımızda 2 Temmuz’da kampa girdiler. Balkan Şampiyonası’na katılacak olan U17 Bayan Milli Takımımız, hazırlıklar kapsamında önümüzdeki hafta İtalya’ya giderek çalışma sürecine devam edecek. Bu yıl ilk kez milli olacak U16 Bayan Milli Takımımız ise; Balkan Şampiyonası’na hazırlıklarını sürdürüyor. Bu iki milli takımımızın yanı sıra 10 Temmuz’da U19 Bayan Milli Takımımız da kampa girerek; hem Balkan Şampiyonası hem de Avrupa Şampiyonası hazırlıkları sürecine başlamış olacak. U16 Bayan Milli Takımımız, Balkan Şampiyonası’nı kazandığı taktirde ise; Avrupa Şampiyonası’na doğrudan katılma hakkı elde edecek. Burada ana hedeflerimizden birisi; özellikle U19 ve U17 Bayan Milli Takımımızdaki oyuncuların da fizik kalitelerini artırarak, doğru gelişim ile A Milli Takıma kadar yükselmeleri sağlamak.” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Oy Verin