Şeyma Ercan: Hayal ettiğim şeyi yaşıyorum

2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda forma giyen milli smaçörümüz Şeyma Ercan, bundan 16 yıl öncesinde yine Ankara’da düzenlenen şampiyonada top toplayıcı olarak yer almıştı. O zamanlar hayalini kurduğu milli formayla, oyuncu olarak sahada yer alan Ercan hislerini anlattı:

“2003 Avrupa Şampiyonası’nın Ankara’da olacağını öğrenince çok mutlu olmuştum. Top toplayıcı olarak görev alacağımızı duyunca ekstra heyecanlanmıştım. O dönemin en iyi sporcularını yakından görme şansımız vardı. Onlar yanımızdan geçerken hayranlıkla bakıyorduk, fotoğraflar çektiriyorduk. İmza almak için peşlerinde koşuyorduk. Şimdi yıllar sonra Ankara’da milli formayı giyerek sahaya çıkmak çok farklı hissettiriyor. O yıllarda hayalini kurduğum şeyi yaşıyorum. Bunun için de çok mutlu ve gururluyum.”

Filenin Sultanları, 2003 yılında Avrupa Şampiyonası’nda tarihinde ilk kez finale çıkmış ve gümüş madalyanın sahibi olmuştu. 2011 ve 2017 yıllarında kürsünün üçüncü basamağında yer bulan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 1 Eylül Pazar günü; son 16 turunda Hırvatistan ile karşılaşacak. Mücadele saat 19.30’da itibaren TRT Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.

Bu Yazıya Oy Verin