Pelin Emniyetli: Umarım kazanan taraf biz oluruz

Hollanda’yı 3-0 mağlup ederek adını 2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda yarı finale yazdıran A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Polonya ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Emniyetli, karşılaşma öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Öncelikle Hollanda maçını değerlendiren A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Emniyetli; “Hollanda bizim maça kadar baskı ile hiç karşılaşmamıştı. Zorlu bir mücadele oynamadan buraya geldiler. Karşılaşmanın senaryosu tam da bizim istediğimiz şekilde gelişti. Mücadeleye oldukça hırslı bir şekilde başladık. Seyircimizin desteği harikaydı. Rakibimiz karşısında baskı kurarak onların çok fazla hata yapmasına sebep olduk. Turnuva geneline baktığımızda en iyi oyunumuzu ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. 3-0 kazanarak yarı finale kaldığımız için mutluyuz” şeklinde konuştu.

Polonya karşılaşması ile de görüşlerini dile getiren Emniyetli; “Evet, Polonya’da bu turnuvanın ev sahibi ülkelerinden biriydi ancak şu ana kadar hep seyirci ile birlikte oynadılar fakat şimdi seyirciye karşı mücadele edecekler. Ankara seyircisi önünde çok şaşıracaklarını düşünüyorum. Umarım Hollanda’ya karşı yaptığımız etkiyi Polonya karşısında da yaparız. Polonya çok iyi bir takım. Aynı zamanda voleybol ekolü ve ülkesi. Fiziksel olarak güçlü oyunculara sahipler. Hücumda iyi oyuncuları bulunuyor. Dersimize çok iyi çalıştık. Polonya karşısında neler yapmamız gerektiğini, neler yapmamamız gerektiğini çok biliyoruz. Zorlu bir mücadelenin yanı sıra hem taktiksel hem de psikolojik savaş olacak. Karşılaşmada daha sakin ve güçlü kalan tarafın kazanacağını düşünüyorum. Yarın ki karşılaşmayı kazanıp ertesi güne keyifle başlamak arzusundayız” dedi.

Ankara seyircisinin de önemi vurgu yapan Emniyetli; “Ankara bizlere hep uğurlu geliyor. Onların bizlere verdiği destekten daha fazlasını onlara vermek istiyoruz. Bugüne kadarki desteklerinden ötürü onlara teşekkür ediyorum. Turnuvanın başında onlardan biraz sabretmelerini dilemiştik. Yarın da aynı şekilde rakibimiz servis atarken ıslıklamaya, biz servis atarken de coşkuyla desteklemeye devam ederiz ve umarım kazanan taraf biz oluruz” ifadelerini kullandı.

Filenin Sultanları, yarı final mücadelesinde yarın (07 Eylül 2019, Cumartesi) saat 19.30’da Polonya ile karşı karşıya gelecek. Mücadeleyi, TRT SPOR naklen yayınlayacak.

Bu Yazıya Oy Verin