Millilerimiz Avrupa Üçüncüsü

Macaristan (Győr) ve Slovakya (Púchov)’nın ortaklaşa düzenlediği 2017 CEV U19 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası Finalleri’nde mücadele eden 19 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımımız, bugün (30 Nisan 2017 Pazar), Győr’de, Szechenyi Istvan University Sports Hall’da oynadığı 3’üncülük – 4’üncülük karşılaşmasında, Rusya’yı 25-22, 21-25, 24-26, 25-17 ve 15-13’lük setlerle 3-2 etti. Millilerimiz bu sonuçla 2017 CEV U19 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nı üçüncü olarak bitirdi ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.

 

Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan 19 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımımızın Başantrenörü Ümit Hızal, “Rusya gibi güçlü bir rakibi yenerek Avrupa üçüncüsü olmak çok önemli. Tabii ki Macaristan’dan Avrupa Şampiyonu olarak dönek arzusundaydık ama bronz madalya ile ayrılmak ve kendi yaş grubu içerisinde Avrupa’nın en önemli üç takımından biri olmak da gurur verici. Oyuncularımı ve teknik ekibimi verdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum” dedi.

 

19 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımımızın Kaptanı Onur Çukur ise, “Rusya gibi önemli bir rakibe karşı çok güzel bir mücadele sergiledik ve Avrupa üçüncüsü olduk. Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Gönül isterdi ki buradan şampiyon olarak dönelim ama Avrupa üçüncüsü olmak da azımsanacak bir başarı değil. Ülkemizi elimizden gelen en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz” şeklinde ifadelerde bulundu.

 

Bu Yazıya Oy Verin