Milletler Ligi Finalleri’nin Basın Toplantısı Nanjing’te Gerçekleştirildi

A Kadın Milli Takımımız, 03-07 Temmuz 2019 tarihlerinde, Çin’in Nanjing kentinde bulunan Nanjing Olimpik Spor Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı Voleybol Milletler Ligi Finalleri karşılaşmalarında ev sahibi Çin ve İtalya ile mücadele edecek.

FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri öncesinde düzenlenen basın toplantısına, A Kadın Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti ve takım kaptanı Meryem Boz ile diğer takım başantrenörleri ve takım kaptanları katıldı.

Türkiye Başantrenörü Giovanni Guidetti; ‘’Yeniden Çin’de bulunmaktan dolayı mutluyum. Burada oynadığımız karşılaşmalarda her zaman güzel atmosfer oluyor. Zorlu rakiplere karşı mücadele edeceğiz. Elimizden gelenin en iyisi yaparak; iyi bir voleybol oynamaya çalışacağız. Herkese başarılar diliyorum ” ifadelerinde bulundu.

Türkiye Takım Kaptanı Meryem Boz ise; “Milletler Ligi Finalleri’ne iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Güçlü ve zorlu rakipler ile oynayacağız. Buradaki tüm takımlara başarılar diliyorum.” dedi.

Millilerimizin oynayacağı tüm karşılaşmalar, S Sport 2 ve S Sport Plus naklen yayınlanacak. S Sport Plus uygulamasına ulaşmak için tıklayınız.

Millilerimizin, Milletler Ligi 6’lı Finalleri’ndeki maç programı şu şekilde:

03 Temmuz 2019, Çarşamba
TSİ 14.30 Çin – Türkiye (S Sport 2)

04 Temmuz 2019, Perşembe
TSİ 14.30 İtalya – Türkiye (S Sport 2)

Turnuva Statüsü
Final etabında mücadele edecek 6 takım, 3’erli olmak üzere 2 gruba ayrılır. Grupta oynanan müsabakaların ardından gruplarını ilk 2 sırada bitirecek olan takımlar, yarı finale yükselecek. Yarı finalde galip takımlar finalde şampiyonluk; kaybeden takımlar ise; 3./4.’lük karşılaşmasında bronz madalya için mücadele edecekler.

Bu Yazıya Oy Verin