Meliha: ‘Umarım olimpiyat vizesini alan taraf biz oluruz’

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Meliha İsmailoğlu, 7-12 Ocak tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’ne dair soruları yanıtladı.

Harika geçen Avrupa Şampiyonası sonra yeniden Milli takım dönemindeyiz. Milli takım senin için ne ifade ediyor ?
Bizim adımıza harika geçen bir Avrupa Şampiyonası’nın ardından yeniden milli takım dönemindeyiz. Olimpiyat elemelerinin başlaması için sabırsızlanıyoruz. Avrupa Şampiyonası’ndaki performansımızı bu kez de olimpiyat elemelerinde göstermek istiyoruz.

Olimpiyatlara gitme şansımızı nasıl görüyorsun ?
Olimpiyat Oyunları, bir sporcunun yer alabileceği, oynayabileceği en üst seviyedeki turnuvalardan bir tanesi. Her sporcunun hayalidir. Büyük bir şansımızın olduğunu düşünüyorum. Son Avrupa Şampiyonası’nın ardından çok daha büyük bir arzuyla elemelere gidiyoruz. Çok heyecanlıyız. Umarım olimpiyat vizesini alan taraf biz oluruz.

Gruptaki rakiplerimiz hakkında ne düşünüyorsun, nasıl bir turnuva bizleri bekliyor ?
Zorlu bir turnuva olacak. Kolay maçın olmadığını düşünüyorum. Grubumuzdaki tüm rakipler güçlü ve mücadeleci takımlar. Rakiplerimizde olimpiyat vizesini alabilmek için büyük bir performans sergileyecektir ancak kağıt üzerinde favorilerden biri olduğumuzu söyleyebilirim.

Hollanda’da sizi destekleyecek Türk taraftarlarımıza neler söylemek istersin ?

2015’te Hollanda’da mücadele ettiğimiz Avrupa Şampiyonası’nda da harika bir destek vardı. Umarım bu sefer de tüm vatandaşlarımız bizleri desteklemeye gelir.

Bu Yazıya Oy Verin