Meliha İsmailoğlu ve Giovanni Guidetti, Brezilya Galibiyetini Değerlendirdi

A Bayan Voleybol Milli Takımımız, 2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi 5. haftanın kapanış maçında konuk ettiği Brezilya’yı Brezilya’yı 25-23, 24-26, 25-20, 23-25 ve 16-14‘lük setlerle 3-2 mağlup etti. Millilerimizde başantrenör Giovanni Guidetti ve oyunculardan Meliha İsmailoğlu karşılaşmanın ardından galibiyeti değerlendirdi.

A Bayan Milli Takım oyuncusu Meliha İsmailoğlu; “Zorlu bir mücadele oldu, özellikle haftaya çok kötü başlamıştık. Belçika ve İtalya mağlubiyetlerinin ardından Brezilya karşısında galip gelmek hiç kolay değildi ama enerjimizle geri dönmeyi başardık. Salondaki atmosfer her zamanki gibi yine harikaydı. Takım olarak burada oynamayı gerçekten çok seviyoruz, Ankaralı voleybol severler bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar, onlara da teşekkür ediyoruz. Üst üste 2. kez Milletler Ligi’nde 6’lı finallere kalmayı başardık. Şimdi bir kaç gün dinlenme şansımız olacak, ardından çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çin’deki finallerde de geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da elimizden gelenin en iyisi yaparak iyi bir sonuçla ülkemize dönmek istiyoruz” dedi.

A Bayan Voleybol Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti ise karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada; “Bugünkü kilit nokta kesinlikle galip gelmemiz değildi, kilit nokta takımın gelişim göstermesiydi. Ankara’daki son maçımızda galibiyetle ayrıldığımız için elbette ki mutluyum. Antrenmanlarda sürekli yeni şeyler deniyoruz, çok sıkı çalışıyoruz. Bugün takımda az forma şansı bulan oyuncularımıza şans verdik, onlarında ortaya koyduğu performanstan dolayı mutluyum. Ankara seyircisine de teşekkür etmek istiyorum, yine hiç vazgeçmeden coşkuyla bizi desteklediler, inanılmaz bir atmosfer vardı” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Oy Verin