Konya’da Ödül, Kupa ve Madalyalar Sahiplerini Buldu

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından bu yaş kategorisinde ilk kez düzenlenen 2017 CEV 17 Yaş Altı Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda ödül, kupa ve madalyalar sahiplerini buldu.

 

Şampiyonayı üçüncülükle tamamlayan milli takımımıza bronz madalyalarını Gençlik Spor Şube Müdürü Ali Kanber ve CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) Avrupa Spor Organizasyonları Komisyonu Üyesi & Turnuva Jüri Üyesi Stanislav Nikolov ve Konya İl Temsilcisi Mustafa Tarman takdim etti.

 

Turnuvayı ikinci sırada tamamlayan Belçika’ya gümüş madalyalarını, CEV Avrupa Spor Organizasyonu Komitesi Üyesi ve Turnuva Jüri Üyesi Willy Bruninx ve Konya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Cevdet İşbitirici takdim etti.

 

Finalleri şampiyon olarak tamamlayan İtalya’ya madalyalarını, CEV Avrupa Spor Organizasyonları Komitesi Üyesi ve Turnuva Jüri Üyesi Tomas Singer ve TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı ve CEV Hakem Kurulu Üyesi Aziz Yener, şampiyonluk kupasını ise CEV Asbaşkanı Margaret Ann Fleming takdim etti.

 

Turnuvanın en iyilerinden oluşan, “Rüya Takım”da yer alan oyuncular ve turnuvanın en değerli oyuncusu (MVP) şu isimlerden oluştu;

 

En İyi Smaçör Piervito Disabato (İtalya)
En İyi 2. Smaçör Simon Plaskie (Belçika)
En İyi Orta Oyuncu Nikolay Zahariev (Bulgaristan)
En İyi 2. Orta Oyuncu Alessandro Gianotti (İtalya)
En İyi Pasör Çaprazı Joost Peeters (Belçika)
En İyi Oyun Kurucu Berkün Eber Üstündağ (Türkiye)
En İyi Libero Damiano Catania (İtalya)
En Değerli Oyuncu (MVP) Kaan Gürbüz (Türkiye)

 

En İyi Smaçör seçilen İtalya’dan Piervito Disabato’ya ödülünü CEV Avrupa Spor Organizasyonları Komitesi Üyesi ve Turnuva Jüri Üyesi Tomas Singer takdim etti.

 

En İyi 2. Smaçör seçilen Belçika’dan Simon Plaskie’ye ödülünü CEV Avrupa Hakem Komisyonu Sekreteri ve Özel Hakem Komitesi Başkanı Zorica Bjelic takdim etti.

 

En İyi Orta Oyuncu seçilen Bulgaristan’dan Nikolay Zahariev’e ödülünü CEV Avrupa Hakem Komisyonu Üyesi ve Turnuva Jüri Üyesi Gregor Jakyna takdim etti.

 

En İyi 2. Orta Oyuncu seçilen İtalya’dan Alessandro Gianotti’ya ödülünü CEV Avrupa Spor Organizasyonları Komisyonu Üyesi & Turnuva Jüri Üyesi Stanislav Nikolov takdim etti.

 

En İyi Pasör Çaprazı seçilen Belçika’dan Joost Peeters’e ödülünü CEV Avrupa Spor Organizasyonu Komitesi Üyesi ve Turnuva Jüri Üyesi Willy Bruninx takdim etti.

 

En İyi Oyun Kurucu seçilen Türkiye’den Berkün Eber Üstündağ’a ödülünü TVF Uluslararası İlişkiler ve Organizasyon Müdürü, CEV Avrupa Kupaları Komisyonu Üyesi ve Turnuva Jüri Üyesi Nilüfer Shimonsky takdim etti.

 

En İyi Libero seçilen İtalya’dan Damiano Catania’ya ödülünü TVF MHGK Üyesi ve Organizasyon Direktörü Meral Taşpınar takdim etti.

 

En Değerli Oyuncu (MVP) seçilen Türkiye’den Kaan Gürbüz’e ödülünü CEV Asbaşkanı Margaret Ann Fleming takdim etti.

 

Bu Yazıya Oy Verin