Hande: ‘Şansımızı iyi kullanıp, olimpiyatlara katılmak istiyoruz’

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Hande Baladın, 07-12 Ocak tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’ne dair soruları yanıtladı.

Harika geçen Avrupa Şampiyonası sonra yeniden Milli takım dönemindeyiz. Milli takım senin için ne ifade ediyor ?

Ankara’da oynadığımız turnuva, hepimiz için çok büyük bir tecrübe oldu. Kendi taraftarlarımızın önünde oynamak inanılmaz bir duyguydu. Gerçekten tabir-i caizse anlatılmaz yaşanır dedikleri bir turnuva oldu. Milli takım, her sporcunun kendi ülkesini temsil etmek en büyük hayallerinden ve amaçlarından biridir. Ben de küçük yaştan itibaren bu formayı giydiğim, ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil edebildiğim için çok mutlu ve gururluyum.

Olimpiyatlara gitme şansımızı nasıl görüyorsun ?

Olimpiyatlar, her sporcunun en üst düzeyde kaliteli bir maç oynayabileceği, yarışabileceği bir organizasyon. Olimpiyat oyunları, sporun zirvesidir. Her sporcunun hayali olimpiyatlarda yer alabilmektir. Önümüzde bunun için önemli bir turnuva var. Şansımızı iyi kullanıp, olimpiyatlara katılmak istiyoruz.

Gruptaki rakiplerimiz hakkında ne düşünüyorsun, nasıl bir turnuva bizleri bekliyor ?

Grubumuzdaki rakiplerden Almanya ve Belçika, mücadele eden, son topa kadar savaşan takımlar. Grubumuzun diğer gruptan daha zor olduğunu düşünüyorum. Hırvatistan ile son Avrupa Şampiyonası’nda 3-2’lik bir karşılaşma oynamıştık. Hafife alınmayacak bir rakip. Eğer Avrupa Şampiyonası’ndaki ritmimizi yakalayabilirsek, hedefimize ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

Hollanda’da sizi destekleyecek Türk taraftarlarımıza neler söylemek istersin ?

Avrupa’da birçok vatandaşımızın yaşadığını biliyoruz. Hollanda’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı Apeldoorn’da oynayacağımız karşılaşmalara bekliyoruz. Onlarla kendimizi daha güçlü hissediyoruz.

Bu Yazıya Oy Verin