A Bayan Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti, Güney Kore Galibiyetini Değerlendirdi

2018 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin dördüncü haftasındaki üçüncü ve son maçında bugün (07 Haziran 2018, Perşembe) karşılaştığı rakibi Güney Kore’yi 25-19, 25-21 ve 25-23‘lük setlerle 3-0 mağlup eden A Bayan Voleybol Milli Takımımızda başantrenör Giovanni Guidetti ve oyuncularımızdan Meliha İsmailoğlu karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi.

A Bayan Milli Takımımızın başantrenör Giovanni Guidetti; “Karşılaşma öncesinde hepimiz bu karşılaşmanın zor geçeceğini biliyorduk. Kore, Kim Yeon Koung ile her zaman güçlü bir takım. Oyuncularımın böyle bir rakibe karşı kendilerini hazırladıkları için mutluyum. Rakibimiz, ilk sayıdan itibaren bize karşı çok istekli oynadılar. Tayland Etabı’nda elde ettiğimiz 3 galibiyetten dolayı da mutluyum çünkü zorlu üç takıma karşı oynadık. Ayrıca benchteki oyuncularıma da teşekkür etmek istiyorum. 3 karşılaşmada da değişiklik yaptığım anda oyuncularım büyük çaba harcayarak ellerinden geleni yapmaya çalıştılar.” dedi.

A Bayan Milli Takımımızın oyuncularından Meliha İsmailoğlu ise; “Bugünkü galibiyetten dolayı mutluyuz. Dünkü karşılaşmada servislerimizde çok fazla hata yapmıştık ama bugün bu hatalarımızı da düzeltmeye çalıştık. Karşılaşma boyunca ettiğimiz mücadeleden dolayı da mutluyum. Üçüncü sette oyun olarak tempomuzda düşüş yaşasakta geri gelmesini bildik ve maçı üç sette tamamladık. Önümüzdeki hafta eminim ki bizim açımızdan zor bir hafta olacak ama ilk hafta Amerika Etabı’nda olduğu gibi her zaman ki savaşmaya devam edeceğiz. Turnuva boyunca daha önce çok güçlü rakiplere karşı oynadık. Önümüzdeki haftada takım halinde yine benzer bir performans sergilemek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Oy Verin