Guidetti: Ankara seyircisine teşekkür ederim

2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda grup aşamasında mücadele ettiği A Grubu’nu ikinci sırada tamamlayan A Milli Kadın Voleybol Takımımız yoluna devam ediyor.

Grupta oynadığı son karşılaşmada Sırbistan’a 3-1 mağlup olsa da adını son 16 turuna yazdıran Filenin Sultanları’nda başantrenör Giovanni Guidetti karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Ankara Spor Salonu’nda muhteşem bir atmosfer olduğunu vurgulayan Giovanni Guidetti, “Bugün için Ankara’ya çok teşekkür ederim, salon çok iyiydi. Belki 10 bin kişi vardı. Benim için de, takım için de burada oynamak çok güzel. İnşallah gelecek maçta daha da kalabalık olacak. Bence bugün takımımız iyi savaştı ama teknik kaliteler çok farklıydı. Bizim hücumumuz bugün gerçekten çok kötüydü. Hücumda 18 hata yaptık. Sırbistan’ın atakları çok farklıydı ve mücadele etmek bizim için çok çok zordu. Ama tabii ki Sırbistan dünyada şu anda bir numara, gerçekten çok iyi voleybol oynuyorlar. Şimdi sırada Hırvatistan var. Kaliteli, iyi bir takım. Çok iyi bir pasör çaprazı, Fabris var. Yarın biraz rahatız, sonra çok çalışmamız lazım.” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Oy Verin