FIVB Challenger Kupası’nın Basın Toplantısı Ljubljana’da Gerçekleştirildi

A Erkek Milli Takımımız, 03-07 Temmuz 2019 tarihlerinde, Slovenya’nın başkenti Ljubljana’daki Stozice Arena’nın ev sahipliği yapacağı FIVB Challenger Kupası karşılaşmalarında ev sahibi Slovenya ve Şili ile mücadele edecek.

FIVB Challenger Kupası karşılaşmaları öncesinde düzenlenen basın toplantısına, A Erkek Milli Takımımızın başantrenörü Nedim Özbey ve takım kaptanı Arslan Ekşi ile diğer takım başantrenörleri ve takım kaptanları katıldı.

Türkiye kaptanı Arslan Ekşi; “CEV Avrupa Altın Ligi’nde ortaya koyduğumuz müthiş performansı şampiyonlukla taçlandırdık ve FIVB Challenger Kupası’nda yer almayı başardık. Önümüzdeki yıl, Milletler Ligi’nde yer alabilmek için önemli bir adım olacak. İlk kez bu turnuvada mücadele edeceğiz. Zorlu rakiplerimiz var. İlk hedefimiz finale kalabilmek. Ev sahibi Slovenya güçlü bir takım ve bence turnuvanın favorilerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Aynı grupta yer alıyoruz, o maçı kazanmak ve finale doğru emin adımlarla gitmek istiyoruz. Takım olarak iyi bir hava yakaladık. Finale kalarak iyi bir sonuç almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye başantrenörü Nedim Özbey ise; “CEV Avrupa Altın Ligi’nde mücadele ettiğimiz için diğer takımlara göre hazır bir durumda buraya geldik. Önümüzdeki yıl, Milletler Ligi’ne katılabilmek için bu turnuvada yer alıyoruz. Sezon başında koyduğumuz hedeflerden bir tanesi de bu idi. Milletler Ligi’ne katılım, Türk erkek voleybolunun ileriye gitmesinde önemli bir adım olacak. Bunun da ilk adımını Avrupa Altın Ligi’nde şampiyon olarak attık. İkinci adımı da burada atmak istiyoruz. Takım olarak iyi durumdayız, iyi bir sonuçla dönmek istiyoruz. Tüm takımlara başarılar dilerim” dedi.

Millilerimizin, FIVB Challenger Kupası’ndaki maç programı şu şekilde:

04 Temmuz 2019, Perşembe
TSİ 21.30 Türkiye – Şili

05 Temmuz 2019, Cuma
TSİ 21.30 Slovenya – Türkiye

Turnuva Statüsü
Final etabında mücadele edecek 6 takım, 3’erli olmak üzere 2 gruba ayrılır. Grupta oynanan müsabakaların ardından gruplarını ilk 2 sırada bitiren takımlar, yarı finale yükselirler. Yarı finalde galip takımlar finalde şampiyonluk; kaybeden takımlar ise; 3./4.’lük karşılaşmasında bronz madalya için karşılaşırlar. FIVB Challenger Kupası’nda şampiyon olan takım ise; 2020 FIVB Voleybol Milletler Ligi’ne katılım hakkı elde eder.

Bu Yazıya Oy Verin