Filenin Sultanları, Milletler Ligi 5. Haftası’nda Ankara’da Sahne Alıyor

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen Voleybol Milletler Ligi’nde mücadele eden A Bayan Voleybol Milli Takımımız, 18-20 Haziran 2019 tarihlerinde, TVF Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı Voleybol Milletler Ligi’nin beşinci ve son hafta karşılaşmalarında Brezilya, İtalya ve Belçika ile mücadele edecek.

FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin beşinci ve son hafta karşılaşmaları öncesinde, A Bayan Voleybol Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti, takım kaptanı Meryem Boz ile diğer takım başantrenörleri ve takım kaptanları değerlendirmelerde bulundular.

Brezilya takım kaptanı Natalia Pereira ‘’Bizim için önemli bir hafta. Türkiye, İtalya ve Belçika’ya karşı zorlu maçlar oynayacağız. Güzel bir hafta geçirmek için kendimizi daha fazla geliştirmeliyiz. Ayrıca,Türkiye’de ve Ankara’da bulunmak ve voleybol oynamak benim için her zaman büyük bir zevk. Umuyorum ki güzel bir hafta geçireceğiz‘’ dedi.

Brezilya Başantrenörü Jose ‘Ze Roberto’ Guimaraes ise; ‘’Türkiye’ye geri dönmek her zaman güzel. Bizim adımıza önemli bir hafta olacak, çünkü son 6’ya kalmaya çalışıyoruz ve aynı şeyi yapmaya çalışan takımlar ile karşılaşacağız. Umuyorum ki istediğimiz sonuçları alacağız’’ dedi.

Belçika takım kaptanı Ilka Van de Vyver ‘’Genel olarak Belçika’nın bu turnuvada dünyanın en iyi takımlarının arasında yarışıyor olması çok güzel. Milletler Ligi, hem Avrupa Şampiyonası’na hem de Olimpiyat elemelerine hazırlanmak açısından bizlere iyi bir imkan sağlıyor. Milletler Ligi uzun bir turnuva ve geniş bir rotasyonumuz olmadığı için çok fazla oyuncu değişikliği yapamıyoruz, bu yüzden de şimdiye kadar bizler için yorucu bir turnuvada oldu. Yeniden Ankara’da olduğumuz için mutluyuz, daha önce bir çok kez geldiğimiz için Ankara’yı iyi biliyoruz. Bu hafta; bizim için en zor haftalardan biri olacak çünkü turnuvanın en iyi 3 takımıyla birlikteyiz. Oynayacağımız karşılaşmalarda elimizden gelenin en iyisini yapıp; en iyi performansımızı gösteremeye çalışacağız’’ dedi.

Belçika Başantrenörü Gert Vande Broek ise; Yeniden Ankara’da olmaktan dolayı mutluyuz, burada daha önce bir çok kez oynadık. Bu hafta turnuvanın en iyi 3 takımıyla oynayacağız bu anlamda bizim için zorlu bir hafta olacak ama oynayacağımız karşılaşmalarda takım olarak elimizden gelen en iyisini yapmaya çalışacağız. Şu ana kadar turnuvadaki performansımızdan memnunuz, özellikle geçtiğimiz yıldan bu yana gösterdiğimiz gelişim bizim için daha da memnun edici, bu sebepten Milletler Ligi bizim için büyük önem taşıyor” dedi.

İtalya Takım Kaptanı Cristina Chirichella ” Yeniden Ankara’da olmaktan mutluyuz. Geride kalan dört haftanın ardından puan sıralamasında ilk sırada yer alıyoruz ve 6’lı finallerde yer almayı garantiledik. Bu hafta Türkiye, Brezilya ve Belçika gibi 3 seviyesi yüksek takıma karşı mücadele edeceğiz. Oynayacağımız bu karşılaşmalarda kendimizi geliştirmek ve ritmimizi korumaya çalışacağız” dedi.

İtalya Başantrenörü Davide Mazzanti ise; ‘’Bu hafta oynayacağımız karşılaşmalar ile birlikte Milletler Ligi’nde normal etap sona eriyor. Daha önceden 6’lı Finallerde yer almayı garantilemiştik bu yüzden hedefimiz puan sıralamasında üst sıralardaki yerimizi korumak olacak. 3 güçlü rakibe karşı maçlar oynayacağız ve elimizden geleni en iyisini yaparak turnuvayı en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz” dedi.

Türkiye Takım Kaptanı Meryem Boz “Yeniden Ankara’da olmaktan dolayı mutluyuz. Kendi saha ve seyircimiz önünde oynayacağız. 6’lı finallerde yer almayı garantiledik ama üç zorlu rakibe karşı oynayacağız. Oynayacağımız karşılaşmalarda iyi bir oyun sergileyerek 6’lı Finallere gitmek istiyoruz. Tüm Ankaralı voleybol severleri karşılaşmalara bekliyoruz” dedi.

Türkiye Başantrenörü Giovanni Guidetti ise; ‘’Milletler Ligi’nin son ayağı için yeniden evimizde, Ankara’dayız. Burada Brezilya, İtalya ve Belçika gibi zorlu rakipleri ağırlayacağız. Ankara seyircisi her zaman ki gibi yalnız bırakmayacaktır. İyi bir oyun sergilemek istiyoruz, takım olarak iyi bir ritm yakaladık bunu sürdürmek istiyoruz. Umarım iyi bir hafta geçirip Çin’deki 6’lı Finallere gideriz” dedi.

Filenin Sultanları, ilk gün Belçika, ikinci gün İtalya ve üçüncü gün ise Brezilya ile saat 19.00’da karşı karşıya gelecek. Millilerimizin oynayacağı tüm karşılaşmalar, S Sport 2 ve S Sport Plus naklen yayınlanacak. S Sport Plus uygulamasına ulaşmak için tıklayınız.

Voleybol Milletler Ligi’nin 5. haftasının maç programı şu şekilde:

18 Haziran 2019, Salı
16.00 Brezilya – İtalya (S Sport 2)
19.00 Türkiye – Belçika (S Sport 2)

19 Haziran 2019, Çarşamba
16.00 Belçika – Brezilya (S Sport 2)
19.00 Türkiye – İtalya (S Sport 2)

20 Haziran 2019, Perşembe
16.00 Belçika – İtalya (S Sport 2)
19.00 Türkiye – Brezilya (S Sport 2)

Bu Yazıya Oy Verin