Filenin Sultanları Avrupa Şampiyonası Öncesi Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik heyetiyle kahvaltıda bir araya geldi.

Düzenlenen kahvaltıya, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu ve TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Sezgin Eren de katıldı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik heyetine Avrupa Şampiyonası öncesinde başarılar diledi.

Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek A Milli Kadın Voleybol Takımı’na çok güvendiklerini belirten TVF Başkanı Üstündağ:

“Hepiniz voleybolun güzel yüzü, Türkiye’nin gururusunuz. Biz bu başarıları nasıl elde ettik? Sizler oynadınız, bizler üstümüze düşeni yaptık ve bu noktaya geldik. Hepinizin yaptığı fedakarlıkları biliyor ve hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şunu unutmayın ki ülkenin de bizim de sizlerden beklentimiz büyük.

Tokyo Olimpiyatları’nda şöyle güzel bir şey oldu; olimpiyat oyunları Türkiye’deki kadın hareketini hareketlendirdi. Sahadaki teknik ekipten sporcusuna herkesin emeğiyle bu sonuca ulaştık. Şu anda dünya sıralamasında 4, Avrupa’da birinci sıradayız. Şöyle ki önümüzde ABD, Brezilya ve Çin var, biz 4. sırada geliyoruz. Avrupa ülkeleri arasındaki en yüksek puana sahibiz. Olimpiyatlarda bizi üzen tek nokta Güney Kore maçıydı ama olmadı. Burada kimin ne hatası ne eksiği var bunlara bakmamalıyız yoksa ilerleyemeyiz. Biz krizi iyi yönetip; yolumuza bakarsak Avrupa Şampiyonası’nda önümüz çok açık. Bu ülkeyi temsil etme gibi bir değere sahibiz ve hepimiz bu ülkeyi en iyi şekilde temsil etmek zorundayız. Avrupa Şampiyonası’nda 18 Ağustos Çarşamba günü Türkiye, 20.30’da yine ekran karşısında sizin atacağınız servisi, alacağınız manşeti, vuracağınız smacı seyredecek.

Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye ekranlara kitlendi, ben böyle bir şey yaşamadım, görmedim. Yaklaşık beş milyon kişi Çin maçını seyretmiş, TRT’nin verdiği resmi veriler bunlar. Bu gururu bize sizler yaşattınız. Bu yüzden mücadelemizde geri adım atmak yok, hep ileri adım atmak lazım çünkü bu noktaya bu çıtayı siz getirdiniz. Bu çıta aşağı düşmez. Bahsettiğim alacağınız derece değil, mücadelenin seviyesinin düşmeyeceğidir. Sahadaki herkesin Olimpiyatlardaki performansının üstüne biraz daha fazlasını koyması gerekiyor. Her geçen gün seviyesini daha da artıran bir voleybolumuz var; bunu daha da ileriye taşımalıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da katıldığı televizyon programlarında sizden çok kez bahsetti. Maçlarınızı kaçırmadan izlediğini, sporcularla gurur duyduğunu, Avrupa Şampiyonası’nı da yine takip edeceğini dile getirdi; büyük işler yaptığınızı vurguladı. Kendisine voleybola olan ilgi ve alakası için tekrar çok teşekkür ediyorum.

Bizler bir diğer yandan kulüplerimizle de dayanışma içinde olacağız. Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda iki takımımız yer alacağı için Türkiye ev sahipliği yapacak. 2019 Avrupa Şampiyonası’nda yaşadığımız coşkuyu şimdi de kulüplerimiz yaşasın istiyoruz. Kulüplerimizin büyük bir çoğunluğunu da sizler temsil edeceksiniz.

Avrupa Şampiyonası’nda hepimiz taşın altına elimizi koyacağız, 2019’da Türkiye’de final oynadığımız noktaya kadar hepimiz savaşacağız. Bu defa final Sırbistan’da ise ve onlar burada zafer elde ettiyse biz de orada edebiliriz. Bunu yapacak güce sahibiz. Odaklanmalı ve kendimize inanmalıyız. Zor bir sezon yaşıyorsunuz, biliyorum ve sizleri takdir ediyorum. Otuz yedi gün İtalya’da Milletler Ligi, Olimpiyat süreci, öncesinde kamplar şimdi Avrupa Şampiyonası zamanı, ardından tekrar kulüpler başlayacak. Sonra aralık ayında Dünya Kulüpler Şampiyonası şeklinde yoğunluk var ama siz bunun da altından kalkarsınız. Çok kez zoru başardınız, bize pek çok ilk yaşattınız. Dahası da olacak; bizim size güvenimiz tam. Kararlı bir şekilde Avrupa Şampiyonası’na odaklanacağız. Yeni gelen genç arkadaşlarımız var aramızda, onlara da başarılar diliyorum. Avrupa Şampiyonası’nda ben de sizlerle birlikte olacağım. Sizleri seviyoruz, emeğinize, yüreğinize sağlık.” dedi.

Bu Yazıya Oy Verin