Filenin Sultanları, 2021 Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nün Sahibi Oldu

Yaşamı boyunca sporun birleştirici ve dönüştürücü gücüne tutkuyla inanan, sporu kişisel ve toplumsal gelişimin ayrılmaz parçası olarak gören Mustafa V. Koç’un idealleri ışığında Koç Holding ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliği ile hayata geçirilen Mustafa V. Koç Spor Ödülü beşinci kez sahibini buldu.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nı 5’inci sırada tamamlayan, 2021 CEV Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalyaya ulaşan ve senelerdir süregelen başarılarıyla gurur kaynağımız olan A Milli Kadın Voleybol Takımımız “2021 Mustafa V. Koç Spor Ödülü”ne lâyık görüldü. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda göstermiş olduğu başarılı performansıyla ülkemize okçuluk alanında ilk Olimpiyat altın madalyasını kazandıran Mete Gazoz ödüle layık görülen diğer isim oldu.

Kalıcı teması, “Olimpik değerlere katkı” olarak belirlenen Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nü kazananlar, 550 bin TL’lik para ödülünün de sahibi oldular. Pandemi şartları nedeniyle bu yıl da dijital ortamda gerçekleştirilen tören, 9 Aralık akşamı Koç Holding’in Youtube kanalından yayınlandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı adına konuşma yapan takım kaptanı Eda Erdem Dündar; “Bu değerli ödül için Koç Topluluğu’na, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne, jüriye, seçici kurula ve elbette, spora, dostluğa ve iyiliğe adanmış bir kalbe, Mustafa Koç’a tüm takım arkadaşlarım adına teşekkür ederim. En büyük başarılarımızda yanımızda olamasa da hala bizimle olduğunu hissediyoruz. Ülkemizin her köşesinde, her alanda mücadele veren, tüm gücüyle sıçrayan, her topa uzanan, bazen fileye takılsa da yeniden yeniden deneyen tüm kadınlar. Siz de bu takımın bir parçasısınız! Hep birlikte, mükemmellik, dostluk ve saygı gibi olimpik değerlerin taşıyıcısı olacağız. Koşullar ne sunarsa sunsun biz hep daha iyisini arayacağız. Hedefler ne kadar erişilmez görünürse görünsün, biz daha hızlı koşacağız. Karşımıza dikilen ön yargılar ne kadar dirençli olursa olsun hep daha güçlü duracağız. İnanıyorum ki, hep birlikte daha nice başarılara imza atacağız” dedi.

Bu Yazıya Oy Verin