Filenin Efeleri Üst Üste 9. Kez Avrupa Şampiyonası’nda !

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri son maçında, evinde Azerbaycan’ı 25-15, 25-16 ve 25-19’luk setlerle 3-0 mağlup ederek adını Avrupa Şampiyonasına yazdırdı.

Grubunu 3 galibiyet, 1 mağlubiyetle lider tamamlayan millilerimiz üst üste 9. kez Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Karşılaşmayı Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, TVF Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan , TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Gürkan Şahin ile TVF Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar da tribünden takip etti.

Maçın ardından TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, TVF Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan , TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Gürkan Şahin ile TVF Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar sahaya inerek millilerimizi galibiyetten dolayı tebrik etti.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

TÜRKİYE-AZERBAYCAN: 3-0
SALON: Burhan Felek Vestel
HAKEMLER: Sinisa Ovuka (Bosna Hersek), Vladimir Simonovic (İsviçre)
TÜRKİYE: Mirza, Bedirhan, Metin, Burak, Faik Samed, Arslan, Berkay (L) Volkan (L) (Arda, Kaan, Ahmet)
AZERBAYCAN: Gurskii, Aghazade, Baranov, Melnikov, Bayramov, Mammadov, Abdullayev (L), Allahverdiyev (L) (Hasanlı, Süleymanov, Bunyatov, Vasilenko)
SETLER: 25-15, 25-16, 25-19
SÜRE: 63 dakika (20′ 20′ 23′)

Bu Yazıya Oy Verin