A Erkek Milli Takımımız, Altın Avrupa Ligi’nde Final Four’a Kaldı

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen Altın Avrupa Ligi’nde B Grubu’nda mücadele eden A Erkek Milli Takımımız, grupta oynanan beşinci karşılaşmaların ardından elde ettiği 4 galibiyet, 1 mağlubiyet ve 12 puanla organizasyonda Final Four’a kalan ilk takım oldu.

Millilerimiz, 6 Haziran 2018, Çarşamba günü Türkiye saati ile 20.00’da, deplasmanda Ukrayna ile oynayacağı grubun son karşılaşmasında hangi sonucu alırsa alsın finallerde yer almayı garantiledi.

A Erkek Milli Takımımız, 13-14 Haziran 2018 tarihlerinde, Çek Cumhuriyeti’nin Karlovy Vary şehrinde yapılacak Dörtlü Finallerde; ev sahibi Çek cumhuriyeti, A Grubu’ndan Estonya veya Belçika, C Grubu’ndan Finlandiya veya Portekiz ile mücadele edecek.

Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay; Milli takımımızın Altın Avrupa Ligi’nde uzun zamandan beri özlenen bir performans göstererek finallere kalma başarısı elde ettiğini ve finallerde hedeflerinin şampiyonluk kazanmak olduğunu söyledi.

Erkek Milli Takımımızın başantenorü Nedim Özbey ise; Milli Takım olarak ilkleri gerçekleştirerek Altın Avrupa Ligi’nde ve ardından yer alacağımız Akdeniz Oyunları’nda şampiyonluk için oynayacağımızı belirtti.

Bu Yazıya Oy Verin