Eda Erdem Dündar ve Guidetti, Japonya Maçını Değerlendirdi

2018 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin dördüncü haftasındaki ilk maçında bugün (5 Haziran 2018, Salı) karşılaştığı rakibi Japonya’yı 25-17, 25-23, 13-25 ve 25-11‘lik setlerle 3-1 mağlup eden A Bayan Voleybol Milli Takımımızda takım kaptanı Eda Erdem Dündar ile başantrenör Giovanni Guidetti karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi.

A Bayan Voleybol Mili Takım kaptanı Eda Erdem Dündar karşılaşmanın ardından yaptığı değerlendirmede; “Zorlu bir karşılaşma olacağını biliyorduk. Asya voleybolu, Avrupa’da oynanan voleyboldan biraz farklı, savunmada iyi olmaları ve iyi servis atmaları gibi birçok çeşitlilikleri var. Karşılaşmanın 4. setinde maça daha fazla odaklandık, daha iyi servis attık ve iyi blok tuttuk. Bu galibiyetten dolayı mutluyuz ancak diğer karşılaşmalarımızda da bu şekilde devam etmeliyiz. Yarın ve diğer günlerde, bugün oynadığımız oyundan daha iyisini oynamalıyız, burada iki önemli karşılaşmamız daha var. Çin’de yapılacak finallerde yer almak istiyorsak bu karşılaşmalarımızı da kazanmamız gerekiyor.” dedi.

A Bayan Voleybol Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti ise; “3 puan aldığımız için mutluyum. Finallere kalabilmek adına umutlarımızı sürdürebilmemiz için oldukça önemli bir galibiyet elde ettik. Zor bir maç oldu ama özellikle 4. sette ettiğimiz mücadeleden dolayı çok mutluyum. Karşılaşmanın 4. setinde oyuna yüksek motivasyonla başladık ve rakibimiz karşısında büyük farklılık yarattık. Yarın ki karşılaşma, çok ama çok zor olacaktır. Ev sahibi Tayland her zaman gerçekten çok iyi bir voleybol sergiliyor. Yarın rakibimiz karşısında çok iyi oynamamız gerekiyor çünkü ev sahibi rakibimiz karşısında iyi oynamamız bizim galip gelebilmemiz için yeterli olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Oy Verin