Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Filenin Sultanları’nı Ziyaret Etti

Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda yarı finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımı’yla Belgrad’da bir araya geldi.

Bakan Çavuşoğlu, “Sizi seviyoruz, gurur duyuyoruz. Büyükelçiliğimiz de hizmetinizde, emrinizde” diye konuştu.

Resmi ziyarette bulunmak için geldiği Belgrad’da Filenin Sultanlarıyla akşam yemeğinde buluşan Çavuşoğlu, Türk milletinin milli voleybolcularla gurur duyduğunu söyledi.

Millilerin, Tokyo 2020 Olimpiyatlarında da madalya kazanmasa da tüm ülkeyi mutlu edip gururlandırdığını kaydeden Çavuşoğlu, “Şimdi de tesadüfen buradayız. Daha önceden planlanmış bir ziyaretti. Sizin gelişinizi de takip ediyorduk. Ankara’ya dönmeden sizlere içimizdeki duyguları anlatmak istedik” dedi.

Çavuşoğlu, Filenin Sultanları’nın Türkiye’ye voleybolu sevdirdiğini ifade ederek, “Hoca süper, takım süper. Takım ruhu derler ya, bu kadar güzel takım ruhunu ben hiçbir yerde görmedim” diye konuştu.

Polonya ile oynanan çeyrek final maçının son setinin heyecan verici olduğunu belirten Çavuşoğlu, “İnşallah finale çıkacaksınız. Finale çıkarsanız da gelmeye çalışacağım ama bizim işlerimiz belli olmaz. Sizi seviyoruz, sizinle gurur duyuyoruz. Büyükelçiliğimiz de hizmetinizde, emrinizde” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu ve milliler ayrıca Hande Baladın’ın da doğum gününü kutladı.

Bu Yazıya Oy Verin