Avrupa Şampiyonu U16 Küçük Kız Milli Takımımız Yurda Döndü

2019 CEV Avrupa 16 Yaş Altı Küçük Kızlar Voleybol Şampiyonası finalinde İtalya’yı 3-0 mağlup ederek Avrupa Şampiyonu unvanının sahibi olan U16 Küçük Kız Milli Takımımız, yurda döndü.

İstanbul Yeni Havalimanı’na gelen U16 Küçük Kız Milli Takımı kafilesini; TVF Asbaşkanı Suat Güler, Gençlik Spor İstanbul İl Müdürü Cemil Bağlama, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Sayıner, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Birimi Müdürü Sezgin Eren, TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık, basın mensupları ve oyuncuların aileleri çiçeklerle karşıladı.

16 Yaş Altı Küçük Kız Milli Takımı Başantrenörü Berk İnanç, organizasyonda şampiyonluğa ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, “Öncellikle Türk sporu ve voleyboluna hayırlı olsun. Şampiyon olarak yurda dönmek gerçekten gurur verici. Kızlarımız sonuna kadar en iyi şekilde mücadele etti. Özellikle final maçında ev sahibi İtalya’yı 3-0 yenmek gurur verici. Bu çocuklarımızın gelişimini takip ederek, daha üst seviyelerde daha güzel başarılar kazanmak için planlamalar yapılacak.” diye konuştu.

16 Yaş Altı Küçük Kız Milli Takımı kaptanı Pelin Eroktay, şampiyonada çok iyi mücadele ettiklerini belirterek, “Çok iyi bir turnuva geçirdik. Şampiyon olacağımıza inanıyorduk. Güzel bir başarı elde ettiğimizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Oyunculardan Özge Arslanalp, organizasyon için iyi hazırlandıklarını anlatarak, Şampiyonada çok iyi kenetlendik ve iyi bir takım olduk. Bu da bize şampiyonluğu getirdi. Çok mutluyum.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Yazıya Oy Verin