A Bayan Voleybol Milli Takımımız, FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde Sahne Alıyor

A Bayan Milli Takımımız, 2018 yılındaki ilk ciddi sınavını eski adıyla Dünya Grand Prix olarak bilinen ve bu yıl ilk kez yenilenen formatıyla düzenlenecek FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde verecek.

Millilerimiz, toplam 5 ayaktan oluşan Voleybol Milletler Ligi’nin ilk haftasında 16-18 Mayıs 2018 tarihlerinde A.B.D.’nin Lincoln şehrinin ev sahipliği yapacağı karşılaşmalarda ev sahibi A.B.D., İtalya ve Polonya ile mücadele edecek. Millilerimiz, FIVB Voleybol Milletler Ligi’ndeki ilk karşılaşmasında 16 Mayıs 2018, Çarşamba (Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece) günü, Türkiye saati 01.00’de, İtalya ile karşı karşıya gelecek. Müsabaka, A.B.D’nin Lincoln şehrinde bulunan Devaney Center’da oynanacak.

Karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulunan A Bayan Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti; “Bizim için oldukça ilginç bir turnuva olacak çünkü oldukça genç bir kadroya sahibiz. Takımımızda birçok değişiklik oldu. Tecrübeli oyuncularımızı kaybettik. Yeni bir oyuncu grubu ve jenerasyonla çalışmalarımıza başlıyoruz. Elbette başlangıçta birçok zorluklarla karşılaşacağız ama şu an yüksek bir seviyede mücadele etmeye hazır değiliz. Burada oynayacağımız karşılaşmalarda alacağımız sonuçlardan ziyade takım olarak her geçen gün daha iyi olabilmek için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Turnuva Statüsü:
Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen Voleybol Milletler Ligi (VNL), toplam 5 ayaktan oluşuyor. 5 hafta boyunca oynanan karşılaşmaların ardından genel sıralamada ilk 5’te yer alan ülkeler ve finallere ev sahipliği yapacak ülke, FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri’ne katılma hakkı elde edecek. Voleybol Milletler Ligi Finalleri ise ; 27 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Çin’in ev sahipliğinde Nanjing şehrinde oynanacak.

Millilerimizin 14 kişilik A.B.D. kadrosunda şu isimler yer alıyor:

Pasörler: Gamze Alikaya, Cansu Özbay
Pasör Çaprazları: Meryem Boz, Ebrar Karakurt
Smaçörler: Meliha İsmailoğlu, Şeyma Ercan, Mislina Kılıç, Saliha Şahin
Orta Oyuncular: Eda Erdem Dündar (Kaptan), Beyza Arıcı, Kübra Çalışkan, Zehra Güneş
Liberolar: Şebnem Simge Aköz, Hatice Gizem Örge

Millerimizin maç programı şu şekilde:

16 Mayıs 2018, Çarşamba (Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece)
TSİ 01.00 Türkiye – İtalya

17 Mayıs 2018, Perşembe(Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece)
TSİ 03.30 Türkiye – A.B.D.

18 Mayıs 2018, Cuma (Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece)
TSİ 01.00 Türkiye – Polonya

A Bayan Milli Takımımız, Voleybol Milletler Ligi’nin ikinci haftasında ise; 22-24 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara’da sahne alacak. Millilerimiz, TVF Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı ikinci haftada; Brezilya, Dominik Cumhuriyeti ve Arjantin ile mücadele edecek. Milli Takımımız, ilk gün Brezilya, ikinci gün Dominik Cumhuriyeti ve üçüncü gün ise Arjantin ile saat 17.00’da karşı karşıya gelecek. 

Millilerimizin Ankara’da oynayacağı karşılaşmalara bilet almak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin