A Bayan Milli Takımımızın Kadrosu Belli Oldu

2018 yılında Milli Takımlar Faaliyetleri kapsamında yoğun bir çalışma dönemine girecek olan A Bayan Voleybol Milli Takımımız, bu yıl sırasıyla; FIVB Voleybol Milletler Ligi, Akdeniz Oyunları ve FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası turnuvalarında mücadele edecek.

TVF Milli Takımlardan Sorumlu Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, bu yıl içinde A Bayan Milli Takımımızın önemli turnuvalara katılacağını belirterek, “A Bayan Milli Takımımızı, 2018 yılında yoğun ve zorlu bir maraton bekliyor. FIVB Voleybol Milletler Ligi, Akdeniz Oyunları ve FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası gibi 3 tane önemli turnuvaya katılacağız. Bu yoğun maratonda; 3 farklı milli takım oluşturarak geniş bir oyuncu havuzuyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu yıl yenilenen formatıyla ilk kez düzenlenecek olması sebebiyle FIVB Voleybol Milletler Ligi karşılaşmalarında artılarımıza ve eksilerimize bakıp, deneyim kazanarak çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettireceğiz. İspanya’da düzenlenecek Akdeniz Oyunları’nda hedefimiz şampiyonluk. FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’nda ise; zorlu bir grupta yer alıyoruz, birbirinden güçlü rakiplerimiz var. İlk öncelikli hedefimiz, grupta iyi sonuçlar alarak ve güzel bir oyun ortaya koyarak; gruptan çıkmak. Dünya Şampiyonası uzun bir turnuva. Bu yüzden adım adım ilerlemek istiyoruz ve elbette hedefimiz en iyi şekilde mücadele ederek, en iyi sonucu elde etmek. A Bayan Milli Takımımızın oyuncuları ve teknik heyeti de bunun bilincine sahipler isimlerden oluşuyor. Herkes bu doğrultu da çalışmalarını sürdürerek ülkemizi ve bizleri yine gururlandıracak sonuçlar elde edeceklerini düşünüyorum” dedi.

FIVB VOLEYBOL MİLLETLER LİGİ
A Bayan Milli Takımımız, 2018 yılındaki ilk sınavını eski adıyla FIVB Dünya Grand Prix olarak bilinen ve bu yıl ilk kez yenilenen formatıyla düzenlenecek FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde verecek. FIVB Voleybol Milletler Ligi, toplam 5 ayaktan oluşuyor. 5 hafta boyunca oynanan karşılaşmaların ardından genel sıralamada ilk 5’te yer alan ülkeler ve finallere ev sahipliği yapacak ülke, FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri’ne katılma hakkı elde edecek. FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri;  27 Haziran – 01 Temmuz 2018 tarihleri arasında Çin’in Nanjing şehrinde oynanacak.

A Bayan Milli Takımımız, toplam 5 ayaktan oluşan FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin ilk haftasında 15-17 Mayıs 2018 tarihlerinde A.B.D.’de (ABD,İtalya, Polonya); ikinci haftasında 22-24 Mayıs 2018 tarihlerinde Türkiye’de (Brezilya, Arjantin, Dominik Cumhuriyeti), üçüncü haftasında 29-31 Mayıs 2018 tarihlerinde Sırbistan’da (Sırbistan, Rusya, Belçika), dördüncü haftasında 05-07 Haziran 2018 tarihlerinde Tayland’da (Tayland, Japonya, Güney Kore) ve beşinci haftasında 12-14 Haziran 2018 tarihlerinde Almanya’da (Almanya, Çin, Hollanda) mücadele edecek.

AKDENİZ OYUNLARI
A Bayan Milli Takımımız, FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin ardından ise; Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasında, dört yılda bir düzenlenen Akdeniz Oyunları’na katılacak. 2018 Akdeniz Oyunlarıİspanya’nın Tarragona kentinde, 22 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenlenecek. (Akdeniz Oyunları’nda grup ve maç programı daha sonra belli olacak)

A Bayan Milli Takımımız, Akdeniz Oyunları’nın ardından ise; gözünü FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’na çevirecek. Hazırlık kampı ve çalışmalarına, 26 Temmuz’da başlayacak olan Millilerimiz, 18-21 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da Kanada Bayan Milli Takımı ile ikili kamp gerçekleştirecek ve özel hazırlık karşılaşmaları oynayacak.

Hazırlıklarını yoğun bir tempoda devam ettirecek olan A Milliler, 22-26 Ağustos 2018 tarihleri arasında da Antalya’da Belek’te Gloria Kupası’na katılacak. Milliler, Gloria Kupası’nda; Rusya, İtalya ve Azerbaycan gibi güçlü ve zorlu rakipler ile hazırlık karşılaşmaları oynayacak.

MONTRÖ TURNUVASI
A Bayan Milli Takımımız, Gloria Kupası’nın ardından İtalya’nın Rimini şehrine giderek kısa bir kamp ile hazırlıklarını sürdürecek. Milliler, kampın ardından 4-9 Eylül 2018 tarihlerinde İsviçre’de düzenlenecek Montrö Turnuvası’na katılacak. Montrö Turnuvası’na; Çin, Brezilya, Kanada, Dominik Cumhuriyeti, Kamerun, Almanya, Peru ve Polonya katılıyor.

A Bayan Milli Takımımızın, Montrö Turnuvası’ndaki grup ve maç programı, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından daha sonra açıklanacak.

FIVB DÜNYA VOLEYBOL ŞAMPİYONASI
A Bayan Milli Takımız, Japonya’nın ev sahipliğinde 29 Eylül – 20 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecek FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’na katılacak. Bu yıl 18. kez düzenlenecek FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’na ise 24 takım katılıyor. 

FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’nda B Grubu’nda yer alan Millilerimiz, Çin, İtalya, Bulgaristan, Kanada ve Küba ile mücadele edecek. B Grubu’ndaki karşılaşmalar, Japonya’nın Sapporo şehrinde, 29 Eylül – 4 Ekim 2018 tarihleri arasında oynanacak.

Grup karşılaşmaların ardından gruplarında ilk 4 sırayı elde edecek takımlar, adlarını 2. Tur’a yazdıracaklar. 2. Tur’da çapraz eşleşmeler sonucunda 2 grup oluşturulacak. Tek devreli lig usulüne göre oynayacak karşılaşmalar sonucunda ilk 3 sırada yer alan takımlar, 3. Tur’a yükselecek.

3.Tur’da ise; çapraz eşleşmeler sonucunda 2 grup oluşturulacak. Oynanan karşılaşmaların ardından ilk 2 sırayı alan takımlar, yarı finale yükselecek.

FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası; yarı finallerin ardından final etabı karşılaşmaları (final ve üçüncülük maçı) ile tamamlanacak.

A Bayan Voleybol Milli Takımımızın, 29 kişilik aday kadrosu ile idari ve teknik kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Pasörler: Naz Aydemir Akyol (VakıfBank), Gamze Alikaya (Galatasaray), Buse Ünal (Manisa B.Şehir Bld.), Aslıhan Kılıç (Halkbank), Cansu Özbay (VakıfBank)

Pasör Çaprazları: Neslihan Demir Güler (Galatasaray), Ceren Kestirengöz (Kameroğlu Beylikdüzü Vol. İht.), Meryem Boz (Seramiksan), Ebrar Karakurt (VakıfBank), Hande Baladın (Eczacıbaşı VitrA)

Smaçörler: Gözde Kırdar (VakıfBank), Neriman Özsoy (Toyota Queensesis), Fulden Ural (Halkbank), Meliha İsmailoğlu (Eczacıbaşı VitrA), Şeyma Ercan (Beşiktaş), Saliha Şahin (Karayolları), Tuğba Şenoğlu (VakıfBank), Yağmur Mislina Kılıç (THY), İlkin Aydın (Galatasaray)

Orta Oyuncular: Eda Erdem Dündar (Fenerbahçe), Kübra Çalışkan (VakıfBank), Beyza Arıcı (Eczacıbaşı VitrA), Zehra Güneş (VakıfBank), Yasemin Güveli (Karayolları), Aslı Kalaç (Galatasaray)

Liberolar: Hatice Gizem Örge (VakıfBank), Şebnem Simge Aköz (Eczacıbaşı VitrA), Aylin Sarıoğlu (Bursa B.Şehir Bld.), Melisa Memiş (Kameroğlu Beylikdüzü Vol. İht.)

A Bayan Voleybol Milli Takımlar İdari ve Teknik Kadrosu:

TVF Milli Takımlar Sorumlusu: Kurtaran Mumcu

Takım Menajeri: Pelin Emniyetli

Başantrenör:  Giovanni Guidetti

Yardımcı Antrenörler: Alper Hamurcu, Dehri Can Dehrioğlu

İstatistik Antrenörü : Caner Atasever, Recep Vatansever

Alan Antrenörleri: Saim Pakkan, Ahmet Can Erşimşek

Kondisyoner: Alessandro Bracceschi

Fizyoterapist: Georgi Vasilev Bivolarski

Masör: Murat Beder

Psikolog: Deniz Aktosun

Bu Yazıya Oy Verin