2023 CEV Avrupa Altın Ligi’ndeki Rakiplerimiz Belli Oldu

A Milli Erkek Voleybol Takımımızın, 2023 CEV Avrupa Altın Ligi’ndeki rakipleri belli oldu.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından yapılan açıklamaya göre Millilerimiz, A Grubu’nda yer aldı. Filenin Efeleri, grup aşamasında Portekiz, Romanya ve Danimarka ile mücadele edecek.

Lig usulüne göre oynanacak ve 6 ayaktan oluşan Avrupa Altın Ligi grup aşamasının sonunda, gruplarını ilk sırada tamamlayan 3 takım ve final etabına ev sahipliği yapacak ülke, Final Four müsabakaları oynamaya hak kazanacak. Final Four müsabakalarına ev sahipliği yapacak ülke, grubunu ilk sırada tamamlaması halinde ise gruplarda en iyi ikinci sırada yer alan takım Final Four’daki yerini alacak.

Filenin Efeleri, Avrupa Altın Ligi’nde grup etabı karşılaşmalarını 27/28 Mayıs-17/18 Haziran 2023 tarihleri arasında  oynayacak. Avrupa Altın Ligi’nde Final Four müsabakaları ise 24-25 Haziran 2023 tarihlerinde oynanacak.

CEV Avrupa Altın Ligi Final Four’unda ilk iki sırada yer alacak takımlar, FIVB Challenger Kupası’nda mücadele etme hakkı elde edecek. FIVB Challenger Kupası’nda şampiyon olan takım ise, 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi biletini alacak.

2023 CEV Avrupa Altın Ligi grupları şu şekilde:

A GRUBU B GRUBU C GRUBU
Türkiye Belçika Çekya
Danimarka Hırvatistan Estonya
Portekiz Kuzey Makedonya Finlandiya
Romanya Ukrayna Slovakya
Bu Yazıya Oy Verin