2017 FIVB World League Basın Toplantısı Ankara Green Park Hotel’de Gerçekleşti

02 – 04 Haziran 2017 tarihleri arasında TVF Başkent Voleybol Salonu’nda organize edilecek 2017 FIVB World League İkinci Grup C2 Grubu karşılaşmaları öncesi, Ankara Green Park Hotel Taksim Salon’da basın toplantısı gerçekleşti. Toplantıya; Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Asbaşkanı Ahmet Göksu, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Süpervizörü Majoré Louis Timba, Türkiye A Erkek Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Josko Milenkoski, Türkiye A Erkek Voleybol Milli Takımı Kaptanı Arslan Ekşi, Çin A Erkek Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Raul Lozano, Çin A Erkek Voleybol Milli Takımı Kaptanı Weijun Zhong, Hollanda A Erkek Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Gido Vermeulen, Hollanda A Erkek Voleybol Milli Takımı Kaptanı Jasper Diefenbach, Mısır A Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Ibrahim Fakhr El Din Mohamed ve Mısır A Erkek Voleybol Takımı Oyuncusu Mamdouh Andel Rehim katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan TVF Asbaşkanı Ahmet Göksu, “Konuşmama, dün akşam beklenmedik bir kaza sonucu şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Böyle bir kazanın bir daha olmaması için dua ediyoruz. Dünya Ligi’ni ülkemizde ikinci kez organize etmekten dolayı mutluyuz. Dünya’nın dört bir yanından takımların ülkemize gelmesi, ülkemiz açısından güzel bir durum. Özellikle ülkemizin tanıtımı açısından çok öneli. Milli takımımızın World League’de başarılı sonuçlar almasını gönülden istiyoruz. Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ, sizler aracılığıyla ev sahipliğini yaptığımız bu turnuvada yer alan tüm takımlara başarı dileklerini iletmemi istedi. Takımları, ülkemizde ağırlamaktan çok mutluyuz. 02-04 Haziran tarihleri arasında TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynanacak tüm maçlara ve özellikle de milli takımımıza destek vermek için tüm Ankara’daki voleybol severleri davet ediyoruz“ şeklinde ifadelerde bulundu.

 

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Süpervizörü Majoré Louis Timba, “Uluslarası Voleybol Federasyonu adına sizleri saygıyla selamlıyorum. Türkiye’de olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu elit organizasyonun yeniden Türkiye’de organize ediliyor olması, Türkiye’nin daha önceki organizasyonlarda ne kadar başarılı bir ev sahipliği yaptığının göstergesidir. Tüm katılımcı takımlara boş şanslar diliyor, sakatlıksız bir turnuva gerçekleşmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Türkiye A Erkek Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Josko Milenkoski, “Ülkemize gelen tüm takımlara ve teknik ekiplerine hoş geliniz diyorum. Geçen yıl, World League’de dörtlü final oynayan bir milli takımın başındayım. Bu yıl, bunu tekrarlamak için elimizden geleni yapacağız. Bu yıl, bu başarıyı yeniden elde etmek biraz daha zor olacak. Çünkü geniş kadromuzda yer alan 21 oyuncumuzdan 8’i sakatlıklarla boğuşuyor. Ama sahada elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim ana hedefimiz 2017 Avrupa Şampiyonası Finalleri ve o tarihe kadar sakatlıklarımızın düzeleceğine ve daha iyi bir takım haline geleceğimize inanıyorum. World League, finallerde kadroda yer almak isteyen oyuncular için önemli bir şans. Umuyorum oyuncularım bu fırsatı iyi değerlendirecekler” dedi.

 

Türkiye A Erkek Voleybol Milli Takımı Kaptanı Arslan Ekşi, “Çok zorlu bir turnuva olacağının bilincindeyiz. Hollanda ve Çin, geçen yılki kadrolarından çok daha sert bir ekiple buradalar. Bu vesileyle Hollanda’yı, Dünya Voleybol Şampiyonası Finalleri’ne katılma hakkı kazandığı için tebrik etmek istiyorum. Evet, çok fazla sakat oyuncumuz var ama sahada savaşan bir milli takım olacak. Takım olarak birbirimize söz verdik. Hedefimiz 3’te 3 yapmak. Taraftarlarımızı salonu hınca hınç doldurmaya davet ediyorum. Onlara söz veriyoruz, bu işin peşini asla bırakmayacağız” dedi.

 

Çin A Erkek Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Raul Lozano, “Öncelikle Türkiye’ye, bizlere muhteşem ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyoruz. Ankara’da olmaktan çok mutluyuz. World League, Dünya’nın elit turnuvalarından biri. Çin, uzun yıllardan beri ilk kez yabancı bir başantrenörle çalışıyor ve bu görevi yapmaktan dolayı gurur duyuyorum. Amacımı Dörtlü Finaller’de yer alabilmek. Bunu başaracak güçteyiz. Tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

 

Çin A Erkek Voleybol Milli Takımı Kaptanı Weijun Zhong, “Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Uzun ve yoğun bir kamp sürecinden sonra takım oalrak World League karşılaşmalarına hazır olduğumuza inanıyorum” dedi.

 

Hollanda A Erkek Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Gido Vermeulen, ”Burada olmaktan mutluyuz yeniden. Geçen yıl Türkiye’de zorlu maçlar oynadık. Türkiye, her zaman, harika bir ev sahibi oldu, bunu bu organizasyonda da tekrarlıyorlar. World League uzun bir maraton ve hedefimiz Dörtlü Finaller’de yer alabilmek” dedi.

 

Hollanda A Erkek Voleybol Milli Takımı Kaptanı Jasper Diefenbach, “Kısa sürede çok fazla karşılaşma oynayacak olmak, kişisel ve takım gelişimi açısından çok iyi ve önemli. Geleceğin temellerini atmak için iyi bir fırsat. Güzel karşılaşmalar olacağına inanıyorum ve tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

 

Mısır A Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Ibrahim Fakhr El Din Mohamed, “Türkiye Voleybol Federasyonu’na organizasyona ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyoruz. Mısır olarak iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Turnuvaya her şeyimizle hazırız. Tüm takımlara iyi şanslar diliyoruz“ dedi.

 

Mısır A Erkek Voleybol Takımı Oyuncusu Mamdouh Abdel Rehim, “World League zorlu bir turnuva. Geçen yıl Çin ve Türkiye ile oynamıştık. Takımımız geçen yıla göre daha genç ve birçok yeni oyuncumuz var. Hayalimiz dörtlü finale kalmak“ dedi.

 

A Erkek Voleybol Milli Takımımızın 2017 FIVB World League kadrosunda şu isimler yer alıyor;

Başantrenör:                         Josko Milenkoski
Antrenörler:                          Akif Gökhan Öner, Barış Özdemir
Antrenör Yardımcıları:       Mert Karatop, Eldin Rustemi
Kondisyoner:                        Gençer Yarkın
İstatistik Antrenörü:            Aykut Aydın
Fizyoterapist:                         Abdullah Akay
Masör:                                      Hamza Güçlü

 

OYUNCULAR
Alperay Demirciler                  Fenerbahçe Spor Kulübü
Arslan Ekşi                                İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü
Baturalp Burak Güngör          Ziraat Bankası Spor Kulübü
Burutay Subaşı                         Halkbank Spor Kulübü
Caner Dengin                            Halkbank Spor Kulübü
Caner Pekşen                            İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü
Emre Batur                               Halkbank Spor Kulübü
Emre Savaş                               Ziraat Bankası Spor Kulübü
Faik Samet Güneş                   Halkbank Spor Kulübü
Gökhan Gökgöz                       Arkas Spor Kulübü
Hasan Yeşilbudak                   Halkbank Spor Kulübü
İzzet Ünver                               Maliye Piyango Spor Kulübü
Mert Marko Matic                   İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü
Metin Toy                                 Fenerbahçe Spor Kulübü
Muhammet Kaya                    Arkas Spor Kulübü
Murat Yenipazar                     Hypo Tirol
Mustafa Koç                             Arkas Spor Kulübü
Serhat Coskun                         Afyon Belediyespor Yüntaş
Yasin Aydın                             Galatasaray Spor Kulübü
Yiğit Gülmezoğlu                    Arkas Spor Kulübü
Yüksel Budak                          Maliye Piyango Spor Kulübü

 

2017 FIVB World League İkinci Grup C2 Grubu karşılaşmaları öncesinde açıklamalarda bulunan A Erkek Milli Takımlar ve Teknik Kurul Koordinatörü Semih Oktay, “Mayıs ayında Fransa’da yapılan Dünya Şampiyonası Elemeleri’ne katılan ve Haziran ayında Dünya Ligi müsabakalarına katılacak olan A Erkek Voleybol Milli Takımımızın bu dönem için kadrosunda yer alan bazı sporcularımızın yoğun ve oldukça sert geçen lig dönemi müsabakaları nedeniyle oluşan sakatlıkları A Milli Takım teknik kadromuzu oyuncu seçimi konusunda oldukça zorluyor. Sakatlıkları bulunan ve tedavi süreçleri TVF Sağlık Kurulu Başkanlığı tarafından yürütülen Emre Savaş, Metin Toy, Burutay Subaşı, Serhat Coşkun, Yiğit Gülmezoğlu, Mert Marko Matic, Faik Samet Güneş ve Burak Güngör tedavi sürecindeki gelişmeler ve Sağlık Kurulu’muzun önerileri doğrultusunda gerek antrenmanlarda, gerekse müsabakalarda kontrol altında tutularak oynatılabiliyor. 2017 Sezonu ana hedefimiz olan Ağustos ayında gerçekleşecek, “Avrupa Şampiyonası Finalleri”ne hazırlık dönemine sakatlıklarla ilgili problemlerimizi çözümlemiş ve daha geniş bir kadro ile Temmuz ayı ortalarında başlamayı planlıyoruz“ şeklinde ifadelerde bulundu.

 

2017 FIVB World League İkinci Grup C2 Grubu mücadelelerinin maç takvimi şöyle;

 

02 Haziran 2017 Cuma
14.00 | Hollanda – Mısır (TRT Spor Naklen)
17.00 | Türkiye – Çin (TRT Spor Naklen)

 

03 Haziran 2017 Cumartesi
14.00 | Çin – Hollanda (02.30’da TRT Spor Banttan)
17.00 | Mısır – Türkiye (TRT Türk Naklen)

 

04 Haziran 2017 Pazar
14.00 | Türkiye – Hollanda (TRT Spor Naklen)
17.00 | Mısır – Çin (TRT Spor Naklen)

 

Ankara’da oynanacak C2 Grubu karşılaşmalarının ardından turnuva, E2 Grubu maçları için 09-10-11 Haziran 2017 tarihlerinde Japonya’nın Takasaki şehrine taşınacak. Takasaki’deki karşılaşmalarda Türkiye, ev sahibi Japonya’nın yanı sıra Kore Cumhuriyeti ve Slovenya ile oynayacak.

 

2’nci Grup’un son grup mücadeleleri 16-17-18 Haziran 2017 tarihlerinde Çin’in Kunshan şehrinde oynanacak. G2 Grubu’nda mücadele edecek olan A Erkek Voleybol Milli Takımımız, ev sahibi Çin, Japonya ve Avustralya ile karşılaşacak.

 

Turnuva Statüsü

Tüm grup maçlarının sonlanmasının ardından grup sıralamasına göre tüm takımların aldıkları galibiyetler ve puanlar bir havuzda birleşecek. Tüm takımlar içinde en çok galibiyeti alan 3 takımın yanı sıra ev sahibi Avustralya’nın da katılımıyla FIVB World League 2’nci Grup Final Etabı, 24-25 Haziran tarihlerinde Avustralya’nın Gold Coast şehrinde organize edilecek.

 

Bu Yazıya Oy Verin