Şanlıurfa GHSİM, Erkekler Kupa Voley Medya Toplantısı Gerçekleştirdi

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bugün (15 Aralık 2017 Cuma), Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Sosyal Tesisleri’nde, 2017 – 2018 Voleybol Sezonu Kupa Voley Erkekler Kategorisi Finalleri Medya Toplantısı organize etti.

Toplantıya; Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın AV. Nihat Çiftçi, Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Sayın İsmail Hakkı Köseali, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerafettin Turan, Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Sayın Ahmet Göksu, Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Suat Baylan ve Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Mehmet Aktaşoğlu ve medya mensupları katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, “Türkiye Voleybol Federasyonu olarak Erkekler Kupa Voley Final Etabı’nı Şanlıurfa’da düzelmekten dolayı çok mutluyuz. Bu güzide ilimizde, Türkiye’nin önemli sekiz takımı, olimpiyatlarda oynamış, Dünya Şampiyonaları’nda oynamış, Milli Takımlarının önemli oyuncuları ve antrenörleriyle gerçek bir voleybol ziyafeti sunacaklar. Bu değerli takımlarımızı Şanlıurfa seyircisiyle buluşturmanın keyfini yaşıyoruz. Buraya geldiğimiz günden beri Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Garnizon Komutanımız, Sayın Haliliye Belediye Başkanımız, Sayın İl Emniyet Müdürümüz ve Sayın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz, bizlere sonsuz destek verdiler. Onlara sizin önünüzde, Türkiye Voleybol Federasyonu adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Her zaman söylüyorum, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanımız Sayın Mehmet Akif Üstündağ’ın bir sloganı var; Voleybol her yerde. Biz de bu slogan çerçevesinde Şanlıurfa’dayız. Umuyoruz ki; ilerleyen zamanlarda hem Efeler Ligi hem de Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde güzide ilimiz Şanlıurfa’nın kalıcı bir takımı olacaktır. Bu durum, Şanlıurfa’nın Avrupa’da ve Dünya’da tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır. Örneğin İnegöl Belediyespor, Efeler Ligi’nde yer alıyor ve bu takımımız Avrupa Kupaları’nda mücadele etti. Bu vesileyle İnegöl ilimizin tanıtımına katkı sağlanmış oldu. Aynı şekilde Çanakkale Belediyespor ve Bursa Büyükşehir Belediyespor gibi birçok takımımız da bu yolda ilerliyor. Ben bir kez daha bizlere verilen desteğe, ilgiye, alakaya ve gösterilen misafirperverliğe teşekkür ediyorum ve tüm Şanlıurfa halkını tribünlere davet ediyorum“ şeklinde ifadelerde bulundu.

Bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı AV. Nihat Çiftçi, “Kupa Voley heyecanının ilimizde, Şanlıurfa’da düzenlenmesinde emeği geçen başta sayın valim, il emniyet müdürümüz ve bizim bu talebimizi geri çevirmeyen Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanımız Sayın Mehmet Akif Üstündağ ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum. Kupa Voley Final Etabı’nın, Türkiye’nin en genç nüfusa sahip illerinden olan Şanlıurfa’da düzenlenmesinin, gençlerimizin sporla buluşması anlamında çok değerli ve anlamlı olduğuna inanıyorum. Çok güzel karşılaşmaların oynanacağı bu turnuvayı bizler de heyecanla tribünlerden takip edeceğiz. 670 bin öğrencisi olan Şanlıurfa, bu heyecanı hak eden bir şehir. Şehrimizde bu tür organizasyonların daha sık organize edilmesini temenni ediyoruz” dedi.

Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin ise, “Türkiye Voleybol Federasyonu’na, davetimizi kırmadıkları ve bu önemli turnuvayı şehrimizde organize ettikleri için teşekkür ediyorum. Kendilerini ve tüm takımlarımızı Şanlıurfa’da ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Tüm kuruluşlarımızla, Şanlıurfa’yı bu tip organizasyonların merkezi haline getirmek için yoğun çabalar sarf ediyoruz ve sarf edeceğiz. Önümüzdeki üç gün boyunca çok değerli takımlarımız bu önemli mücadelenin içinde yer alacaklar. Şanlıurfa halkına düşen görev, organizasyon boyunca bu değerli takımların mücadelesine sahip çıkmak, ilgi göstermek ve tribünleri doldurmaktır. Ancak bu vesileyle, önümüzdeki dönemlerde ilimizde bunun gibi organizasyonlar artacaktır Şimdiden tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Bu Yazıya Oy Verin