Kupa Voley Erkekler Kategorisi Finalleri Öncesi Basın Toplantısı Gerçekleşti

2016-2017 Voleybol Sezonu Kupa Voley erkekler kategorisi finalleri yarın (10 Ocak 2017 Salı) Balıkesir Yeni Voleybol Salonu’nda oynanacak olan karşılaşmalarla başlayacak.

Finaller öncesinde bugün (09 Ocak 2017 Pazartesi), Balıkesir Yeni Spor Salonu’nda bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halil İbrahim Koyuncu, Arkas Spor, Fenerbahçe, Galatasaray HDI Sigorta, Halkbank, İnegöl Bld., İstanbul B.Şehir Bld., Maliye Piyango ve Ziraat Bankası takımlarının kaptanları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan TVF Asbaşkanı Ahmet Göksu, “Öncelikle bu kış gününde buraya geldiğiniz için teşekkür ederiz. Bu zor şartlarda buraya gelmeniz, voleybolu ne kadar çok sevdiğinizi ve ne kadar önem verdiğinizi gösteriyor. Bilindiği üzere bir öneki yıl kupa finallerini, milli takımlarımızın ve kulüplerimizin sıkışık fikstürü nedeniyle gerçekleştiremedik. Organizasyonu gerçekleştiremediğimizde bazı sporcu arkadaşlarımız üzülmüş, kupayı almalarının kendileri için önemli bir değer olduğunu belirtmişlerdi. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak yine fikstür her ne kadar sıkışık olsa da bu zorlu kış şartlarında, adını “Kupa Voley” koyduğumuz organizasyonumuzu Balıkesir’de düzenliyoruz. Turnuvanın sonunda, Balıkesir’den bir şampiyon çıkacak. Görüntülü Denetleme Sistemi (GDS) sisteminin kullanılacağı Kupa Voley erkekler kategorisi finallerinin yarı final ve final maçlarını NTVSpor naklen yayınlayacak. Bu organizasyonun Balıkesir’de düzenlenmesinde ve hazırlıklarında katkıları olan Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ve salon çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Balıkesir’de keyifli bir turnuva geçmesini temenni ediyor, tüm oyunculara başarılar diliyoruz. Tüm Balıkesir halkını maçlara davet ediyoruz.”

TVF Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç, “Kupa Voley orgranizasyonunu ve takımlarımızı Balıkesir’de misafir etmekten dolayı çok mutluyuz. Misafir etmek diyorum çünkü ben de Balıkesirliyim. Bu organizasyonun iyi bir şekilde düzenlenmesi için herkes elinden gelenin en iyisini yaptı. Umuyorum ki sakatlıksız ve güzel bir turnuva olacak ve salona gelen seyirciler kaliteli maçlar izleyecektir. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.”

Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halil İbrahim Koyuncu, “Buraya gelen takımlarımızı, federasyon yetkililerimizi ve siz basın mensuplarını en derin saygılarımla selamlıyorum. İlimizde böyle güzel bir turnuvanın tertiplenmiş olmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Böyle organizasyonlar, camiaları ve insanları bir araya getiriyor ve bu buluşmanın ilimizde, Balıkesir’de olması bizler için büyük bir mutluluk. Bu turnuvanın burada oynanacak olmasında emeği geçmesinde katkısı olan herkese tekrar teşekkür ediyorum. Turnuvanın tüm takımlarımıza ve Balıkesir’e hayırlı olmasını temenni ediyor, herkese başarılar diliyorum.

Arkas Spor Kaptanı João Paulo Pereira Bravo, “Burada Türkiye’nin en önemli takımları mücadele edecek. Eminim ki harika karşılaşmalar oynanacak. Umarım hak edenin kazanacağı güzel bir turnuva olur. Tüm takımlara başarılar diliyorum.”

Fenerbahçe Kaptanı Selçuk Keskin, “Burada ezeli rakibimiz ve ebedi dostumuz Galatasaray’ın kaptanı ile yan yana oturuyoruz. Spor dostluk ve kardeşliktir. Bu dostluğun da sahada oynanacak olan tüm maçlara yansımasını temenni ediyorum. Turnuva her türlü sonuca açık. Kupayı kazanmayı çok istiyoruz. Umarım kazasız, sakatlıksız, sporseverlerin keyif aldığı bir turnuva olur.“

Galatasaray HDI Sigorta Kaptanı Hüseyin Koç, “Sekiz adet kaliteli takımın mücadele edeceği, kaliteli karşılaşmaların oynanacağı, güzel bir turnuva olacak. Hak edenin kazanacağı, sakatlıksız, güzel bir turnuva olsun Barışın, dostluğun sahaya yansıdığı, alkışlanan karşılaşmaların yaşanacağı karşılaşmalar olsun. Tüm takımlara başarılar diliyorum.”

Halkbank Kaptanı Ivan Miljković, “Bu yıl güzel karşılaşmalar çıkartıyoruz. Takımımız çok kaliteli ve iyi durumda. Umuyorum güzel bir turnuva olur ve kazanan biz oluruz.”

İnegöl Bld. Kaptanı Özer Özger, “Kupaya dair güzel hedeflerimiz var. Herkes kadar biz de bu kupayı kazanmak istiyoruz. Hak edenin kazandığı, sakatlıksız bir turnuva geçmesini temenni ediyoruz.”

İstanbul B.Şehir Bld. Kaptanı Özkan Hayırlı, “Türkiye’nin en iyi 8 takımının yer aldığı güzel bir turnuva olacak. İzleyenler için çok keyifli karşılaşmalar olacak. Kupa ilk kez bu formatta yapılıyor ve bence bu çok güzel bir düzenleme oldu. Kupayı kazanmak istiyoruz. Tüm takımlara başarılar diliyorum.”

Maliye Piyango Kaptanı Antti Siltala, “Bu turnuvaya iyi konsantre olduk. Hazırlık dönemimiz çok iyi geçti. Önümüzde Fenerbahçe maçı var. Önce o maçı kazandıktan sonra önümüzü daha net göreceğiz. Tüm takımlara başarılar.”

Ziraat Bankası Kaptanı Ulaş Kıyak, “Bu kupada finallere kalan tüm takımlar buraya hak ederek geldi. Çok kaliteli maçların oynanacağından eminiz. Turnuvada mücadele edecek olan tüm takımlara kazası, sakatlıksız, güzel bir turnuva diliyorum.”

 

Yarın (10 Ocak 2017 Salı) oynanacak olan karşılaşmalarla başlayacak olan Kupa Voley erkekler kategorisi finallerinin maç programı şöyle;

 

10 Ocak 2017 Salı

12.00   |   Ziraat Bankası – İnegöl Bld.

14.00   |   Fenerbahçe – Maliye Piyango

16.30   |   Arkas Spor – Halkbank

18.30   |   İstanbul B.Şehir Bld. – Galatasaray HDI Sigorta

 

11 Ocak 2017 Çarşamba

16.00   |   Yarı Final Karşılaşması (NTVSpor Canlı)

19.00   |   Yarı Final Karşılaşması (NTVSpor Canlı)

 

12 Ocak 2017 Perşembe

19.00   |   Final Karşılaşması (NTVSpor Canlı)

 

Bu Yazıya Oy Verin