AXA Sigorta Kupa Voley’de Çeyrek Final Eşleşmeleri Belli Oldu

2021-2022 voleybol sezonu AXA Sigorta Kupa Voley’de çeyrek final eşleşmeleri, bugün TVF Ankara Merkez Ofisi’nde yapılan kura çekiminin ardından belli oldu.

Kura çekimi öncesinde açılış konuşması yapan TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, “Öncelikle geçtiğimiz günlerde vefat eden Galatasaray Spor Kulübü eski başkanlarından Sayın Mustafa Cengiz’e bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine ve Türk sporuna başsağlığı diliyorum. Tüm takımlarımıza şimdiden kura çekiminde ve kupa yolunda başarılar diliyorum. Voleybol ülkesine yakışır maçların olmasını temenni ediyorum. Umarım, sağlıklı, sakatlıksız ve seyri bol, çekişmeli karşılaşmalar izleriz.” şeklinde konuştu.

TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu’nun konuşmasının ardından Türkiye Voleybol Federasyonu Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış da kura çekimi ve statü hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

TVF’nin resmi YouTube kanalından canlı olarak ekranlara gelen kura çekiminde kadınlar ve erkeklerde oluşan eşleşmeler şu şekilde:

ERKEKLER
Ziraat Bankkart-Yeni Kızıltepe Spor
Arkas Spor-Halkbank
Allpower Akü Cizre Bld.-Galatasaray HDI Sigorta
Fenerbahçe HDI Sigorta-Spor Toto
KADINLAR
VakıfBank-Galatasaray HDI Sigorta
Kuzeyboru-Türk Hava Yolları
Eczacıbaşı Dynavit-PTT
Fenerbahçe Opet-Aydın B.Şehir Bld.

AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek final müsabakaları erkeklerde 22-23-24 Aralık 2021 tarihlerinde, kadınlarda ise 5-6 Ocak veya 12-13 Ocak 2022 tarihlerinde oynanacak.

Statü
AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek final karşılaşmaları tek maç üzerinden oynanacak. Çatala seri başı olarak yerleştirilen erkeklerde Ziraat Bankkart ve Fenerbahçe HDI Sigorta ile kadınlarda VakıfBank ve Fenerbahçe Opet takımları kendi eşleşmelerinin ev sahibi takımı olacaktır. Diğer eşleşmeler, Lig Etabı 1. devresini üst sırada bitiren takımların sahasında oynanacaktır.

Bu Yazıya Oy Verin