AXA Sigorta Kupa Voley Erkekler Kategorisinde 1.Etap Eşleşmeleri Belli Oldu

2019-2020 Voleybol Sezonu AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 1. devre karşılaşmalarının sona ermesiyle birlikte sıralamada 5 ila 12’nci sırada yer alacak sekiz takım, 12 Aralık Perşembe günü, AXA Sigorta Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen “2019 -2020 Voleybol Sezonu AXA Sigorta Kupa Voley Erkekler 1. Etap Kura Çekimi” sonucunda eşleşti.

Kura çekimine; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan, AXA Sigorta Pazarlama Direktörü Alper Tanyer, TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış, kulüp temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

AXA Sigorta Kupa Voley erkekler kategorisinde 1. etap karşılaşmalarının kura çekiminin öncesinde yaptığı konuşmada sözlerine Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Dünya ikincisi olan Eczacıbaşı VitrA ile Dünya üçüncüsü VakıfBank’ı kutlayarak başlayan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ; ‘2019-2020 Voleybol Sezonu AXA Sigorta Kupa Voley erkekler 1. etabının kura çekimine hepiniz hoş geldiniz. Erkeklerde bu yıl 27’ncisi düzenlenecek Kupa Voley müsabakalarında yine voleybol kalitesi yüksek, bol heyecanlı karşılaşmalar bizleri bekliyor. AXA Sigorta Efeler Ligi’nin köklü, güzide, önemli ve güçlü ekipleri, bu yıl da kupayı kazanmak için mücadele edecekler. AXA Sigorta ailesine ve CEO’su Yavuz Ölken’e sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Verdikleri destek ve katkılarla Türk voleyboluna değer kattılar, katmaya da devam ediyorlar. Ayrıca, AXA Sigorta Kupa Voley erkekler 1. etap karşılaşmalarını daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan TRT SPOR’a, huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederim. Kura çekiminin şimdiden herkese hayırlı olmasını diliyor, kupada mücadele edecek tüm takımlarımıza da başarılar diliyorum’ dedi.

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ise; “İnsanların daha iyi bir yaşam sürmelerine katkı sağlama misyonumuzla daha aktif bir yaşam sürmeye ve spor yapmaya teşvik edecek iş birliklerini önemsiyoruz. Türkiye Voleybol Federasyonu ile aramızdaki anlaşmayı “değer ortaklığı” olarak ifade edebiliriz. Voleybol, federasyonumuzun da çabalarıyla uzun yıllardır ülkemize büyük gururlar yaşatan bir spor dalı. AXA Sigorta olarak biz de bu kıymetli çabaların görünürlüğüne katkı ve voleybolun hak ettiği ilgiyi görmesini sağlamak için geçtiğimiz yıldan bu yana federasyonumuzla birlikte adım atmaktan çok mutluyuz” dedi.

Turnuva boyunca voleybolseverlerle bir arada olmaya devam edeceğiz. AXA Sigorta Kupa Voley Erkekler 1. Etap karşılaşmalarında yer alacak tüm takımlara başarılar diliyoruz. “dedi.

2019-2020 Voleybol Sezonu AXA Sigorta Kupa Voley erkekler 1. etap eşleşmeleri şu şekilde:

Lig 7.si – Lig 11.si
Lig 8.si – Lig 5.si
Lig 10.su – Lig 6.sı
Lig 9.su – Lig 12.si

2019-2020 Voleybol Sezonu AXA Sigorta Kupa Voley erkekler kategorisi 1. etabında ilk karşılaşmalar, 20-21-22 Aralık, ikinci karşılaşmalar ise; 24-25 Aralık 2019 tarihlerinde oynanacak.

STATÜ
1. etap maçları, biri evinde biri deplasmanda olmak üzere iki maç üzerinden oynanır. Eşleşmedeki ilk karşılaşma, 1. devre sonunda oluşan puan sıralamasında rakibinin alt sırasında yer alan takımın sahasında oynanır. İki maç sonunda puan üstünlüğü olan takım final etabında mücadele etmeye hak kazanır. İkinci maçın ardından puan eşitliği söz konusu olursa, ikinci maçın oynandığı salonda, karşılaşmanın bitiminde 15 sayı üzerinden, “Altın Set” oynanır. Altın seti kazanan ekip, finallerdeki yerini alır.

AXA Sigorta Kupa Voley erkekler kategorisi 1. etap eşleşmeleri ve statüye ulaşmak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin