AXA Sigorta Kupa Voley Erkekler Finalistleri TVF’ye Özel Açıklamalarda Bulundu

AXA Sigorta Kupa Voley Erkekler finalinde karşı karşıya gelecek Arkas Spor ile Galatasaray HDI Sigorta takım sporcuları final öncesinde TVF’ye açıklamalarda bulundu.

Arkas Spor takımı orta oyuncusu Mustafa Cengiz konuşmasında: “Dün ligin iddialı takımlarından Ziraat Bankkart ile oynadık. Çok güzel, çekişmeli bir maçtı. Sonunda gülen taraf biz olduğumuz için mutluyum. Takım olarak gayet iyi, güçlü bir şekilde ilerliyoruz. Takım ruhumuz, havamız gayet yerinde. Yarın final maçında bir diğer güçlü ekip Galatasaray HDI Sigorta ile karşılaşacağız. Onlar da iddialı elbette, buraya Spor Toto’yu yenerek geldiler. Finalde şanslarımızın eşit olduğunu düşünüyorum. Umarım hak eden kazanır. Kazanan tarafın da biz olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray HDI Sigorta takımı smaçörü Yasin Aydın ise: “Dün Spor Toto ile oynadığımız yarı final bizim için çok uzun, çok zorlu bir maç oldu. Antrenmanlarda iyi çalışmıştık, sonunu da biz getirdik. Spor Toto da çok iyi oynadı ama kazanan taraf biz olduk.

Arkas Spor, sistemli oynayan, iyi bir takım. Finalde hiçbir şey belli olmaz, iki ekibin de %50 şansı var. İyi çalıştığımızı düşünüyorum. Finalde Arkas Spor’u yenip şampiyon olarak İstanbul’a dönmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

AXA Sigorta Kupa Voley final maçı, 13 Nisan Çarşamba günü saat 15.00’te Sivas Taha Akgül Spor Salonu’nda oynanacak. Final müsabakası, TRT Spor Yıldız’dan canlı olarak yayınlanacak.

Dev finali Ozan Çağı Sarıkaya ile Kadir Girente hakem ikilisi yönetecek.

AXA Sigorta Kupa Voley’de şampiyon olan takım, önümüzdeki sezon Türkiye’yi CEV Kupası’nda temsil etme hakkı kazanacak.

Bu Yazıya Oy Verin