Ziraat Bankkart, TVF Başkent Voleybol Salonu’na İsim Sponsoru Oldu

Ziraat Bankası, Türk sporuna verdiği desteğe bir yenisini daha ekleyerek Ankara’da Türkiye Voleybol Federasyonu’nun bünyesinde bulunan Başkent Voleybol Salonunun isim sponsoru oldu. Salonun adı 10 yıl boyunca “TVF Ziraat Bankkart Voleybol Salonu” olarak kullanılacak.

İstanbul Finans Merkezi Ziraat Kuleleri’ndeki sponsorluk imza töreni, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar, TVF Denetim Kurulu Üyesi Umut Bağlı, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Sezgin Eren ve basın mensuplarının katılımıyla yapıldı.

İmza töreninde konuşan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ziraat Bankası’nın Türk voleyboluna önemli katkılar sağladığını vurgulayarak, “Ziraat Bankası çok önemli oyuncular yetiştirmiştir. Ziraat Bankası altyapıya büyük önem veriyor. Türkiye genelinde arama tarama yöntemiyle genç yetenekleri keşfettiler. Ziraat Bankası’nın Türk voleyboluna katmış olduğu değer gerçekten çok önemli. Bizim her konuda yanımızda olan başta Sayın Genel Müdür ve tüm banka yönetimine teşekkür etmek istiyorum. Bu sadece salonun enerjisini değil, orada spor yapacak gençlerin her türlü ihtiyacını karşılayacak bir sponsorluk anlaşması. Türk sporuna, bankamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Türkiye’nin voleybolda bir dünya markası olduğunu aktaran Üstündağ, “Biz Türkiye’de voleybol ülkesi olmaktan çıkmışız. Dünyada Türkiye denilince voleybol konuşuluyor. Başka bir şey konuşulmuyor. Ben buna şahit oldum ve gururunu yaşadım. Türk voleybolu, tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Kadın milli takımımız, bir sezonda Milletler Ligi ve Avrupa şampiyonluklarının yanında olimpiyatlara katılan 24 takım arasında namağlup şekilde bunu başaran tek takım oldu. Takımımız dünyada şu anda bir numara. Bu büyük bir başarıdır. Bunda paydaşların emeği çok büyüktür.” değerlendirmesinde bulundu.

Elde ettikleri başarılarda sponsorların desteğinin büyük olduğunu vurgulayan Üstündağ, “Çıtamız çok yüksek. Burada sürdürülebilir olmak çok önemli. Bu yıl tarihi bir başarı elde ettik. Bu tarihi başarı bugün burada biterse biz sevindiğimizin iki katı üzülürüz. Onun için çok çalışıp, sponsorların da katkısıyla daha büyük başarılara imza atacağız. Önümüzde en büyük beklenti olimpiyat. Takım sporlarında şu anda garantileyen tek takım kadın voleybol takımı. Erkeklerde de şansımız yüksek. İnşallah erkeklerde de bir ilki gerçekleştireceğiz. Biz olimpiyatlara katılmaktan çok madalyanın rengini konuşmak istiyoruz. Bu tarihi süreçte bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyordum.” şeklinde görüş belirtti.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar ise Ziraat Bankasının 160. kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını belirterek, “Bankamız, bankacılığa ilişkin bütün kalemlerde Türkiye’nin en büyük bankası. Yine yurt dışında 18 ülkede 150 noktada varız. Yani Türkiye’nin bankacılık alanında, hatta birçok sektörde en büyük global markasıyız. Voleybol, Türkiye’nin dünyada en başarılı olduğu spor branşı. Dolayısıyla böyle bir iş birliğinin Türkiye’nin en büyük ve en global bankası ile bu başarılı branş arasında olması gerekiyordu. Bu sponsorluk bu anlamda çok değerli.” ifadelerini kullandı.

Alpaslan Çakar, futbolda 15 yıldır Türkiye Kupası’nın sponsoru olduklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Bu süreci çok başarılı bir şekilde yönetiyoruz. Yine voleybolda 1981 yılında kurulmuş olan bir erkek voleybol kulübümüz var. Altyapıya çok yatırım yapıyoruz. Son 10 yılda 1500 genci, Türkiye voleyboluna katmış olduk. Türkiye Ligi’nde son üç yılın şampiyonuyuz. Şampiyonlar Kupası’nı da son 3 yılda biz kazandık. Son 3 yılı toplam 6 kupayla kapattık. Bu şampiyonlukları, kardeş bankaya karşı kazanmanın ayrı keyfi de var. Bu sene hedefimiz Avrupa’da da başarılı olmak. Kadınlarda ülkemiz hem kulüpler hem de milli takım bazında çok başarılı. İnşallah erkeklerde de bizler katkı vereceğiz ve o başarıları yakalayacağız. Bu sponsorluk bizim için çok değerli. Ankara’daki Başkent Voleybol Salonu’na bundan sonra TVF Ziraat Bankkart Voleybol Salonu diyeceğiz. 10 yıllık bir anlaşma imzalıyoruz. Buranın yeşil dönüşümü ve enerjisinin karşılanmasına yönelik olarak yapılan bir sponsorluk. Anlaşmanın bütün taraftar için hayırlı olmasını diliyorum.”

Avrupa’da başarı kazanmak için yatırımlarına devam ettiklerini anlatan Çakar, “Önümüzdeki süreç itibarıyla kadınlarda yakalanan başarıyı inşallah erkeklerde de yakalayacağız. Bunun için sabırlı ve istikrarlı olmak lazım.” dedi.

İmzaların atılmasının ardından TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar’a günün anısına voleybol topu ve teşekkür plaketi takdim etti.

Bu Yazıya Oy Verin