Voleybolun Devleri Ankara’da Buluştu

2022 FIVB Milletler Ligi Final etabı için Ankara’da bulunan Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Başkanı Ary Graça ile Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boricic, Türkiye Voleybol Federasyonu ve tesislerini ziyaret etti.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu’nun ev sahipliğinde; TVF Uluslararası İlişkiler ve Organizasyon Direktörü Nilüfer Shimonsky, TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi ve TVF Sağlık ve Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç’ın katılımları ile yapılan ziyarette keyifli anlar yaşandı.

FIVB Başkanı Ary Graça ile CEV Başkanı Aleksandar Boricic, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ı ziyareti öncesinde Milletler Ligi Finalleri için farklı şehirlerden gelen gençlerle sohbet edip fotoğraf çektirdi. FIVB Başkanı Ary Graça ile CEV Başkanı Aleksandar Boricic, Türkiye Voleybol Federasyonu tesislerini incelerken; voleybolun Türkiye’de ne kadar sevildiğini; salon, plaj ve kar voleybolunda önemli organizasyonlara ev sahipliği yapıldığından övgüyle bahsetti. TVF Başkanı Üstündağ’ın Milletler Ligi Final Etabı’nın Türkiye’nin her yerinde kurulan dev ekranlarda takip edildiğini söylemesi üzerine CEV Başkanı Aleksandar Boricic; bu ilginin dünyanın hiçbir yerinde olmadığını, voleybol sevgisinin Türkiye’de ayrı bir yeri olduğunu söyledi.

Graça ile Boricic, ziyaretleri sırasında A Milli Kadın Voleybol Takımımızla bir araya gelerek Milletler Ligi yarı finali için Filenin Sultanları’na başarılar diledi. Ayrıca CEV ve FIVB Başkanları, Voleybol Müzesi’ndeki anı defterini imzaladı.

İki başkan, Türkiye Voleybol Federasyonu tesislerini inceledikten sonra Anıtkabir ve Ankara Kalesi’ni ziyaret ettiler.

Bu Yazıya Oy Verin