Dünya Şampiyonu U23 Milli Voleybol Takımımız Yurda Döndü!

2017 FIVB Dünya 23 Yaş Altı Voleybol Şampiyonası finalinde Slovenya’yı 4-0 yenerek Dünya Şampiyonu unvanının sahibi olan U23 Milli Voleybol Takımımız, yurda döndü.

Slovenya’nın başkenti Ljubljana’dan kalkan uçakla Atatürk Havalimanı’na gelen U23 Milli Voleybol Takımı kafilesini Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Milli Takımlardan ve Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu, Sponsorluklardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Sayıner, Gençlik Spor İstanbul İl Müdürü Cemil Boz, TVF Başkan Danışmanı Ramazan Yıldırım karşıladı.

Havalimanında medya mensuplarına açıklamalarda bulunan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye’ye dünya şampiyonluğu kazandırdıkları için çok mutlu ve gururlu olduklarını söyledi.

Elde edilen başarıdan dolayı emeği geçen herkese teşekkür eden TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Türk voleyboluna güzel şeyler yaşatmaya devam ediyoruz. Bugün uluslararası organizasyonlarda hem mükemmel ev sahipliği yapıyoruz hem de mükemmel sonuçlar elde ediyoruz. Bu Türk voleybolu adına çok önemli. 2013’te beşincilikle başlayan, 2015’te ikincilik elde eden ve bugün de final oynayıp şampiyonluğu kazanan bir takıma sahibiz. Bunlar geleceğin sultanları, pırıl pırıl gençler. Çok mücadele ettiler, çok emek harcadılar. Buralara kolay gelinmiyor. Bu sonucu bekliyorduk. Bizim her turnuvada hedefimiz madalya. Bu başarıyı Türk halkına, ülkemize, şehit ve gazilerimize armağan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başantrenör Ataman Güneyligil ise yakalanan başarıdan dolayı gururlu olduğunu belirterek, “Federasyonumuz’a sağladığı imkanlardan dolayı teşekkür ediyorum. Burada 12 kişiyiz ama mayıs ayından bu yana 30’a yakın sporcuyla çalıştık ve bu başarı hepsinin başarısı. Emek ve katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum. Zorluklar içinde bu başarıyı yakalamak daha önemliydi. O yüzden çok gururluyum. Önemli bir yapılanma var, bu başarıların devamı gelecektir” diye konuştu.

Takım kaptanı Çağla Akın da mutluluğunu kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığını belirterek “Zor bir turnuva geçirdik ama sonunda kupayı elde ettiğimiz için gururlu ve mutluyuz. Emeği ve katkısı olan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Dünya Şampiyonu U23 Milli Voleybol Takımı, Atatürk Havalimanı’ndan çıkışta ise; Türkiye Voleybol Federasyonu ve Voleybol İstanbul İl Temsilciliği çalışanları, aileler ve voleybol severler tarafından çiçekler ve tezahüratlarla karşılandı.

 

Bu Yazıya Oy Verin