TVF’den Şahin Çatma’ya Yeni Görev

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Altyapı Bayan Milli Takımları Koordinatörlüğü görevine Şahin Çatma’yı getirdi. İmza töreni, bugün (10 Mayıs 2017 Çarşamba), Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlık Ofisi’nde gerçekleştirildi.

 

Milli Takımlar’da uzun yıllar başarıyla hizmet veren Şahin Çatma’nın, Altyapı Bayan Milli Takımları Koordinatörü olarak görev yapacağını belirten TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ “Bugüne kadar, birlikte Milli Takımlar’da önemli başarılar elde ettik. Bundan sonrasında da yeni başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Şahin Çatma kimdir?

 

1960 Eskişehir doğumlu Şahin Çatma, voleybola 1975’te Işık Spor’da başladı. 1978-1985 yılları arasında DSİ Bent Spor’da voleybol oynayan Çatma, antrenörlük kariyerine 1983’te DSİ Bent Spor ile başladı. Sırasıyla DSİ Bent Spor, Eskişehir Cumhuriyet Lisesi, Anadolu Üniversitesi, Yeşilyurt Spor Kulübü, MAT-FKB Gelişim Okulları, Nilüfer Belediyesi Spor Kulübü, Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Salihli Belediyesi Spor Kulübü ve Karayolları Spor Kulübü takımlarını çalıştırdı.

 

Şahin Çatma’nın Yıldız Bayan Milli Takımları’yla elde ettiği uluslararası başarılar arasında; 2010 ve 2012’de Balkan Şampiyonluğu, 2011’de Dünya Şampiyonluğu ve Avrupa Gençlik Olimpiyatları üçüncülüğü, 2013’te Avrupa üçüncülüğü yer alıyor.

 

Çatma, Bursa Nilüfer Belediyesi Spor Kulübü Bayan Voleybol Takımı ile 2011’de Balkan Şampiyonluğu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bayan Voleybol Takımı’yla 2015‘te Challenge Cup Avrupa Şampiyonluğu elde etti.

 

2012’de Milliyet Gazetesi tarafından yılın antrenörü seçilen Şahin Çatma kariyerine Türkiye Voleybol Federasyonu’nda, Altyapı Bayan Milli Takımları Koordinatörü olarak devam edecek.

Bu Yazıya Oy Verin