TVF’den Hakemlere Büyük Jest

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) voleybol hakemlerinin kıyafetlerini yeniden tasarlattı. Antalya’da bugün (7 Eylül Perşembe) başlayan “Hakem ve Gözlemci Gelişim, Bilgilendirme Semineri”nde TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, tüm ulusal ve uluslararası voleybol hakemlerinin kıyafetlerinin TVF bütçesinden karşılanacağını açıkladı. Bu karar seminere katılan hakemler tarafından memnuniyetle karşılandı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ “Hakem ve temsilcilerimiz camiamızın vazgeçilmezidir. Siz değerli arkadaşlarım için en iyi imkanları sunma çabası içerisindeyiz. Yeni sezonda hakem kıyafetlerini Federasyon olarak yeniden tasarlattık. Ulusal ve uluslararası voleybol hakemlerimizin kıyafetleri Federasyonumuz tarafından temin edilecektir. Yönetim Kurulumuzun, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) ile birlikte belirlediği yeni kıyafetlerin beğenileceğini umuyoruz” dedi.

Hakem ve Gözlemci Gelişim, Bilgilendirme Semineri Antalya’da Başladı

2017-2018 voleybol sezonu öncesi Hakem, Gözlemci Gelişim ve Bilgilendirme Semineri, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz Yener, MHGK Genel Sekreteri Eyüp Bostancı, MHGK Üyeleri, Voleybol Hakem ve Gözlemcileri Federasyonu Başkanı Çetin Akbulut ve Antalya İl Temsilcisi Kenan Gürkan’ın katılımıyla bugün (7 Eylül 2017), Antalya’da başladı.

Antalya İl Temsilcisi Kenan Gürkan açılış konuşmasında, voleybol ailesini Antalya’nın güzel ilçesi Manavgat’ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, 2017-2018 sezonunun herkes için verimli geçmesini diledi.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu (VHGF) Başkanı Çetin Akbulut “Geçtiğimiz yıl Konya’da, bu yıl da Antalya’da düzenlenen seminerlerin gerçekleştirilmesinde her türlü imkanı sağlayan Federasyonumuz’a Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu’na, bu seneki seminere ev sahipliği yapan Antalya voleybol ailesine teşekkür ediyoruz. 2017 itibariyle Federasyonumuz 10 üye dernekten oluşmakta ve beş dernek daha kurulum aşamasını tamamlamak üzere. Bu derneklerimizin de katılımıyla en kısa zamanda, hedeflediğimiz Konfederasyon yapılaşmasının ilk adımını atmış olacağız. Bu nedenle heyecanlıyız. 2017-2018 voleybol sezonunun camiamıza hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

MHGK Genel Sekreteri Eyüp Bostancı yeni sezonun herkese hayırlı olmasını dileyerek “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da semineri üç grup halinde gerçekleştireceğiz. İlki bugün (7 Eylül Perşembe) başladı. İkinci grup 9-10 Eylül, üçüncü grup 11-12 Eylül’de yapılacak” dedi. Seminerin gerçekleştirilmesinde büyük destek sağlayan ve bu rahat ortamda çalışma olanağını sağlayan Federasyon Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a, Yönetim Kurulu’na, seminerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Bostancı, tüm katılımcıların iyi bir seminer dönemi geçirmesini diledi.

Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya ise; “Sizleri Akdeniz’in incisi Manavgat’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Bir süre hakemlik yapmış, sporcu ve antrenör olarak voleybola hizmet etmiş birisi olarak, teşkilatım adına hepinize hoş geldiniz diyor, tüm katılımcılara başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ seminerdeki konuşmasında şunları söyledi: “2017-2018 sezonu öncesi seminerimizde Antalya Manavgat’ta sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum, hepinize başarılı bir seminer geçirmenizi dilerim.

Sözlerime iki değerli ağabeyimizi anarak başlamak istiyorum. Geçen yıl Konya seminerinde bizlerle olan Suat Carlı’yı ve yaklaşık 15 gün önce de, ağabeyimiz Malatya İl Temsilcisi Mehmet Aslan’ı kaybettik. Mehmet Aslan ve Suat Carlı ağabeylerimize rahmet diliyor, kalanlara sabırlar diliyorum. Mekanları cennet olsun.

Göreve başladığım günden itibaren, sorumlu olduğum hakem ve gözlemcilere, nasıl katkılarda bulunabiliriz, hangi çalışmaları yapabiliriz noktasında ciddi çalışmalar yaptık. Hakem ve temsilcilerimiz camiamızın vazgeçilmezidir. Siz değerli arkadaşlarım için en iyi imkanları sunma çabası içerisindeyiz. Yeni sezonda hakem kıyafetlerini Federasyon olarak yeniden tasarlattık. Ulusal ve uluslararası voleybol hakemlerimizin kıyafetleri Federasyonumuz tarafından temin edilecektir. Yönetim Kurulumuzun, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) ile birlikte belirlediği yeni kıyafetlerin beğenileceğini umuyoruz. Öte yandan diğer ekonomik durumlarla ilgili olarak da imkanlarımız dahilinde çalışmalarımızı yapıyoruz.

Büyük önem verdiğim konu camiada dargınlığı, kırgınlığı bitirip, birlik ve beraberliği sağlamaktır. Bunu ancak birlikte başarabiliriz. Voleybol için çalışıyoruz ve birlikte güzel işler yapıp, voleybola layık olmaya çalışalım. Sizler camiamızın adalet ve hakkaniyetini temsil ediyorsunuz, lütfen adalet ve hakkaniyetten şaşmayın. Ricam bu camiayı en iyi şekilde temsil edelim. İçimizden birisi olan Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya’ya hoş geldin diyor, ev sahipliği yapmasından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum”.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ geçtiğimiz sezon faal hakemlik kariyerlerini sonlandıran ve bu sezon gözlemci olarak görevlerine devam edecek Yüksel Gürsoy ve Mahmut Uysal’a teşekkür plaketi verdi.

Antalya Voleybol İl Temsilcisi Kenan Gürkan ise Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a Türk voleyboluna katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti.

 

Bu Yazıya Oy Verin