TVF Spor Lisesi Erkeklerde Türkiye Şampiyonu, Kızlarda Türkiye Üçüncüsü Oldu

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Spor Voleybol Gençler (Kız-Erkek) Türkiye Şampiyonası Final müsabakaları bugün oynanan üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Ankara’da düzenlenen Liseler Arası Türkiye Şampiyonası Finalleri’nde TVF Spor Lisesi hem erkeklerde hem de kızlarda büyük bir başarıya imza attı.

Son Dünya şampiyonu TVF Spor Lisesi Erkek Voleybol Takımımız, final maçında Özel Eğitim ve Yaşam Merkezi Okyanus Lisesi’ni 3-0 mağlup ederek namağlup Türkiye şampiyonu oldu. TVF Spor Lisesi Kız Voleybol Takımımız ise üçüncülük maçında Özel Bahçelievler Birey And. Lisesi’ni 3-1 mağlup ederek Türkiye üçüncüsü oldu.

Erkekler

Üçüncülük | Özel Mavişehir Okyanus And. Lisesi-Özel Kemerburgaz Okyanus And. Lisesi: 1-3 (22-25, 22-25, 25-19, 22-25)

Final | TVF Spor Lisesi – Özel Eğitim ve Yaşam Mer. Okyanus Lisesi: 3-0 (25-16, 25-19, 25-19)

Kızlar

Üçüncülük | TVF Spor Lisesi-Özel Bahçelievler Birey And. Lisesi: 3-1 (25-17,23-25, 25-18, 25-18)

Final | Özel Acıbadem Bilim Doğa And. Lisesi-Özel Kemerburgaz Okynaus And. Lisesi: 1-3 (19-25, 25-15, 20-25, 16-25)

Final karşılaşmaların ardından yapılan madalya ve kupa töreninde erkeklerde Türkiye dördüncüsü olan Özel Mavişehir Okyanus Anadolu Lisesi’ne madalya ve kupalarını TVF Erkek Altyapılar Milli Takım Koordinatörü Kazım Hidayetoğlu takdim etti.

Türkiye üçüncüsü olan Özel Kemerburgaz Okyanus Anadolu Lisesi’ne madalya ve kupalarını GSB Spor Federasyonları Daire Başkanlığı Daire Başkanı Vekili Çetin Ok takdim etti.

Türkiye ikincisi olan Özel Eğitim ve Yaşam Merkezi Okyanus Lisesi’ne madalya ve kupalarını GSB Okul Sporları Daire Başkanlığı Şube Müdürü Samet Atilla takdim etti.

Türkiye şampiyonu olan TVF Spor Lisesi’ne madalya ve kupalarını TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Ankara Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Çelik birlikte takdim etti.

Kızlarda ise Türkiye dördüncüsü olan Özel Bahçelievler Birey Anadolu Lisesi’ne madalya ve kupalarını TVF Spor Lisesi Okul Müdürü Mehmet Tuna takdim etti.

Türkiye üçüncüsü olan TVF Spor Lisesi’ne madalya ve kupalarını TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi takdim etti.

Türkiye ikincisi olan Özel Acıbadem Bilim Doğa Anadolu Lisesi’ne madalya ve kupalarını TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu takdim etti.

Türkiye şampiyonu olan Özel Kemerburgaz Okyanus Anadolu Lisesi’ne madalya ve kupalarını TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Ankara Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Çelik birlikte takdim etti.

Bu Yazıya Oy Verin