TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Finallerine Katılacak Kulüpler Belli Oldu!

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından, Türkiye’de ve dünyada ilk kez, sadece kulüplerin katılımıyla oluşturulan ve dünyanın da en büyük plaj voleybolu kulüpler ligi olma özelliğini taşıyan TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Finalinde yarışacak 32 kulüp belli oldu.

Bölgesel müsabakalar ve  Türkiye finali olmak üzere iki aşamalı olarak organize edilen TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi’nde bölgesel müsabakalar; Antalya, Ankara, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir, Mersin, Mardin ve Samsun olmak üzere dokuz şehirde sona erdi.

Çift devreli lig usulüne göre yapılan maçlar sonunda bölgelere verilen kontenjanlara göre bu illerden çıkan en iyi 16 bayan, 16 erkek takımları Türkiye Finali’ne katılma hakkı kazandılar. TVF ve Sinop Belediyesi işbirliğinde düzenlenen final etabı, Sinop Kumkapı Halk Plajı’nda, Poyraz Spor Kulübü organizatörlüğünde, 30 Haziran-2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak.

TVF Plaj Voleybolu Kulüpler ligine Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) büyük önem veriyor. FIVB Plaj Voleybolu Organizasyonlar Direktörü ve FIVB Yeni Organizasyonlar Proje Direktörü, Sinop’taki Kulüpler ligi final organizasyonunu ziyaret ederek, TVF ve Belediye yetkilileri ile temaslarda bulunacaklar.

Grup + Tek eleme sistemine göre oynatılacak Final etabında; ilk sekize giren erkek ve bayan kulüplerine toplamda 68.000 TL para ödülü dağıtılacak. Derece alan kulüplerin sporcuları Pro Beach Tour puanı da kazanacak.

Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin ve Samsun’da, bölgesel olarak yapılan maçlar sonunda, Sinop’taki final etabına katılmaya hak kazanan 16 erkek 16 bayan kulübü  şöyle;  

TVF PLAJ VOLEYBOLU KULÜPLER LİGİ ERKEKLER KATEGORİSİ FİNALİSTLERİ
KULÜP ŞEHİR
ANADOLU BEYİ SPOR K. ANKARA
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ S.K. ESKİŞEHİR
ANKADEMİ ANKARA
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR ASAT ANTALYA
BOĞAZİÇİ SUNAK PETROL İSTANBUL
BÜYÜKDERE SPOR KULÜBÜ İSTANBUL
HALKBANK ANKARA
İZMİR BOĞALARI SPOR KULÜBÜ İZMİR
PARK ANTALYA S.K. ANTALYA
SAINT JOSEPHLILER S.K. İZMİR
SAMSUN DSİ SAMSUN
SİLİFKE İDMAN YURDU S.K.  MERSİN
SORGUN BELEDİYE YOZGAT
TVF LİSESİ VOLEYBOL İHTİSAS KULÜBÜ ANKARA
VAKIFLAR SPOR İSTANBUL
47 MAVİ SPOR KULÜBÜ MARDİN
TVF PLAJ VOLEYBOLU KULÜPLER LİGİ BAYANLAR KATEGORİSİ FİNALİSTLERİ
KULÜP ŞEHİR
ANAKENT S.K. SAMSUN
ANKARA ÇANKAYA S.K. ANKARA
AREM AGSSK ANTALYA
BURSASPOR BURSA
ÇEŞME BELEDİYE SPOR İZMİR
ELAZIĞ BORDO ATLETİK SPOR KULÜBÜ ELAZIĞ
GMB ÇAMLIK SPOR MAGUSA
İSTANBUL VOLEYBOL İSTANBUL
KIZILTEPE EĞİTİM SPOR MARDİN
MALİYE OKULU MEZUNLARI S.K  ANKARA
MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MANİSA
MARMARA AKADEMİ İSTANBUL
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE S.K. MERSİN
NİKSAR BELEDİYE TOKAT
PARK ANTALYA ANTALYA
ŞİLE BELEDİYE SPOR İSTANBUL

Katılımcı Kulüplerin kadrolarını; http://plaj.tvf.com.tr web sitesinde oluşturmaları ve 2016 / 2017 PLAJ VOLEYBOLU KULÜPLER LİGİ FİNAL ETABI TAKIM LİSTESİ KATILIM FORMU’nu (indirmek için tıklayınız) doldurup, 25 Haziran 2017 Pazar gününe kadar, Pınar Açıkgöz’ün e-posta ([email protected]) adresine göndermeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT!

Plaj Voleybolu Ligi Statüsünde önemli değişiklik yapılmıştır.Statünün Tüm kulüplerin final etabına katılımında kolaylık sağlamak amacıyla  9.2.1. Maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

9.2.1 (Değişik:YKK-21.06.2017) Play-off’larda bir oyuncunun oynayabilmesi için TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi veya Probeach Tour etaplarında, en az iki müsabakaya katılmış olması gerekmektedir.

Statüyü indirmek için tıklayınız

TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Bölge müsabaka sonuçları için tıklayınız

 

Bu Yazıya Oy Verin