TVF Performans ve Ölçüm Laboratuvarı Çalışmalarına Devam Ediyor

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Ankara Başkent Voleybol Kampüsü içerisinde yer alan performans ve ölçüm laboratuvarı yeni sezon öncesinde çalışmalarına devam ediyor.

Hacettepe Üniversitesi Sporcu Sağlığı Merkezi ve TVF Uzman Fizyoterapistleri eşliğinde sportif performans ölçümleri yapılarak sporcuların yeni sezon öncesi daha iyi hazırlanmaları ve sezon içerisinde sakatlıkların minimum düzeye indirilmesi amaçlanıyor. Türkiye Voleybol Federasyonu Performans ve Ölçüm Laboratuvarı tüm kulüplerimize hizmet verebilecek.

TVF Uzman Fizyoterapisti Seda Biçici Uluşahin ‘’Performans laboratuvarımızda sporculara uygulanan test protokolü bilimsel kanıt düzeyi en yüksek ve voleybola uygulanabilirliği en uygun olan testlerden seçilerek oluşturulmuştur. Uygulanan ölçümler sonucu elde edilen test sonuçları sporcuların sportif performansının yanı sıra sezon içerisinde sakatlanma riskini de göstermekte. Yapılan bu ölçümler sonucunda elde ettiğimiz veriler aynı zamanda sporcunun geçirdiği sakatlık sonrasında spora sağlıklı bir şekilde geri dönmesi içinde kullanabilecek. Yaptığımız testlerin sonuçlarını tüm sporcularımıza ve teknik heyetlerimize sunuyoruz.” dedi.

Hacettepe Üniversitesi Sporcu Sağlığı Merkezi ve Türkiye Voleybol Federasyonu Uzman Fizyoterapistleri şu isimlerden oluşuyor;

Uzm. Fizyoterapist Seda Biçici Uluşahin (TVF)
Fizyoterapist Abdullah Akay (TVF)
Masör Aziz Azad Dural (TVF)
Uzm. Fizyoterapist Tolgahan Yıldız (HÜSSM)
Uzm. Fizyoterapist Dilara Kara (HÜSSM)
Uzm. Fizyoterapist Leyla Eraslan (HÜSSM)
Uzm. Fizyoterapist Ceyda Sarıal (HÜSSM)
Uzm. Fizyoterapist Serdar Demirci (HÜSSM)
Uzm. Fizyoterapist Taha İbrahim Yıldız (HÜSSM)
Gülbahar Sayılır (HÜSSM)
İrem Dikici (HÜSSM)
Ezgi Türkcan (HÜSSM)
Pelin Yılmaz (HÜSSM)
Muhammed Altunbaş (HÜSSM)

Bu Yazıya Oy Verin