TVF Başkanı Üstündağ’dan Bayram Kutlaması

Sevgi, barış, dostluk, hoşgörü ve paylaşımın daha çok değer kazandığı Ramazan Bayramı arifesindeyiz.

Türkiye Voleybol Federasyonu olarak, Bulgaristan’daki 2018 FIVB Dünya Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri’ni grup birincisi olarak bitiren A Bayan Milli Takımımız’ın, 2018 Dünya Şampiyonası Finalleri’ne katılma hakkını elde etmesinin mutluluğunu yaşayarak Ramazan Bayramı’na giriyoruz.

Bayram süresince ve sonrasında da Milli Takımlarımız yoğun bir turnuva dönemine girecek. A Bayan Voleybol Milli Takımımız bayramda Boris Yeltsin Turnuvası için Rusya’da, U21 Erkek Milli Takımımız FIVB 2017 Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Finalleri için Çek Cumhuriyeti’nde, 17 yaş altı Erkek Milli Takımımız Küçük Erkekler Balkan Şampiyonası için Bulgaristan’da, 19 yaş altı bayan takımımızı Gençler Balkan Şampiyonası için Bosna Hersek’te olacaklar. Bayram sonrası da yoğun tempo devam edecek.

Öte yandan, bayramın hemen ardından iki önemli organizasyona ev sahipliği yapacağız. İlk olarak U17 Erkek Milli Takımımız, 3-11 Temmuz tarihleri arasında, Konya’da, 2017 CEV Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda, A Bayan Voleybol Milli Takımımız 7-9 Temmuz’da, Ankara’da Grand Prix’te mücadele edecekler. Milli Takımlarımız’ın ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine ve büyük başarılar elde edeceklerine inanıyorum. 

Voleybolumuzu bugünlere taşıyan büyüklerimizin, kulüplerimizin, oyuncularımızın, teknik ve idari kadrolarımızın, il temsilcileri ve hakemlerimizin, sponsorlarımızın, medya mensuplarımızın, voleybol severlerin, TVF çalışanlarının, ülkemiz ve tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, dünyada barış, huzur ve refahın egemen olmasını dilerim. 

Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı

Bu Yazıya Oy Verin