TVF Başkanı Üstündağ ile U19 Kız Milli Takımı Oyuncuları Brand & Sport Summit 2020’ye Katıldı

Markaların spora ilgisini ve spor sektörünün görünürlüğünü artırmak amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Brand & Sport Summit 2020, Maslak ESA Arena’da bugün başladı.

İki gün boyunca sürecek organizasyonun ilk gününde, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, U19 Kız Milli Takımı oyuncuları Çağla Salih Ve İpar Özay Kurt, “Dünya İçin Hareket Et” oturumuna konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ve U19 Kız Voleybol Milli Takımımızın Kaptanı Çağla Salih ve U19 Kız Voleybol Milli Takımı oyuncusu İpar Özay Kurt’un katıldığı oturumun moderatörlüğünü Sportsnet Group Yönetim Kurulu Üyesi Metin Görgün yaptı. Panelde U19 Kız Voleybol Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonluğu, voleyboldaki başarılarımız ve sporun hayatımızdaki önemi konuşuldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı  Mehmet Akif Üstündağ: “Bugün burada değer ortaklarımızla ve voleybol branşının emekçileri, başarının mimarları olan sporcularımızla birlikte bir arada olmak beni çok mutlu ediyor. AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken’in de belirttiği gibi bu değer ortaklığını 30 dakika gibi bir kısa sürede hayata geçirdik. Her iki taraf içinde maddiyatın ikinci planda olduğu bir ortaklıktı. Samimi olalım, şeffaf olalım, paylaşımcı olalım. Voleybolun değerlerini paylaşalım bizim hep vurguladığımız değerler. Voleybolun geleceği yerde, yürüdüğümüz yolda bizim ne zaman, nerede yanımızda olursunuz? diye sorduk ve Yavuz Ölken dedi ki: ‘sonsuz yanınızda oluruz’. Kadın-erkek, alt yaş, A takım ayrım yapmadı.

Bizim başarımızda tüm voleybol camiasının emeği var. Bu başarıda söz sahibi olan sporcuların alın teri ile teknik ekibin emeği, bütün camianın desteğiyle beraber pandemi sürecinde bile biz Avrupa şampiyonluğunu ve hemen ardından ikinciliği getirdik. Belirtmek istiyorum, olimpiyata giden takım sporlarındaki tek branşız.” şeklinde konuştu.

U19 Kız Voleybol Milli Takımı Kaptanı Çağla Salih: “Her şeyden önce pandemi gibi zorlu koşullarda her zaman bizim sağlığımızı düşünen bir Federasyon Başkanımız ve teknik ekibimiz vardı. Antrenmanlarımız iyi bir şekilde ilerledikçe daha da fazla motive olan bir takımdık. Saha dışında da takım halinde eğlenmesini çok iyi bir bilen takımız. Saha içinde ve dışında oluşan bu güzel arkadaşlık ortamının müsabakalarda sahaya yansıdığını ve başarını geldiğini düşünüyorum. Avrupa şampiyonası finali öncesinde birbirimizin odalarına girip hatırlatıyorduk, 30 Ağustos’ta ülkemize kupayla dönelim. Bizim adımıza çok özel ve inanılmaz bir duyguydu.” şeklinde konuştu.

2021’den beklentilerini dile getiren Çağla Salih: “En başta 2021’den herkes için sağlık diliyorum. Yazın Dünya Şampiyonası var, orada da iyi bir derece yapıp ülkemizi iyi bir şekilde temsil etmek istiyoruz. Sonrasında da kulüp bazında farklı hedeflerim var. Umarım pandemiyi tekrar yaşamayız, 2021’de bitmiş olur. Umarım bunların hepsi gerçekleşir.” diye ekledi.

U19 Kız Voleybol Milli Takımı oyuncusu İpar Özay Kurt, elde edilen Avrupa Şampiyonluğu ile ilgili şöyle konuştu:

“Öncelikle çok uzun bir kamp sürecinden geçerek bu başarıya ulaştık. Her gün antrenmana çıkarken daha iyisini yapmak için çıkıyorduk ve tek bir hedefimiz vardı; şampiyon olmak. Kampın en başından beri biliyorduk ki final günü 30 Ağustos’a denk geliyordu. Bu bizim için ayrı bir motivasyon oldu. Her gün daha fazlası için, ülkemize çifte bayramla dönmek için antrenman yapıyorduk. Bu süreç ilerledikçe kendimize inanıyorduk, yanımızdaki arkadaşlarımıza kendimizden daha fazla güvenmeye başladık. Artık saha içerisinde bakışarak anlaşabiliyorduk, konuşmamıza gerek yoktu. Saha içerisinde de çok farklı bir atmosfer vardı. Birbirimizi tamamlayarak bu başarıya ulaştığımızı düşünüyorum. Ayrıca bu başarıya ulaşmamızda bütün ihtiyaçlarımızı karşılayan Sayın Başkanımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Her türlü ihtiyacımızı sordu, her seferinde bize yardımcı oldu. Başarıya bu şekilde ulaştık.”

2021’den beklentilerini de aktaran İpar, “Pandemiden dolayı dünya olarak çok zorlu bir süreç geçiriyoruz. Başta sağlık olmak üzere herkese mutluluk ve başarı diliyorum. Bu yaz U20 Genç Kız Takımı olarak Dünya Şampiyonası oynayacağız. Orada da Türk kadınının, Türk voleybolunun gücünü bir kez daha Avrupa’ya, Dünya’ya göstermek istiyoruz. Ben Fenerbahçe Spor Kulübü oyuncusuyum. Sultanlar Ligi olsun, CEV Şampiyonlar Ligi olsun bu kulvarlarda mücadele ediyoruz ve oralarda da ilk sıralarda yerimizi almak istiyoruz.” dedi.

Öğlen seansında gerçekleşen Orkid ile Filenin Sultanları Oturumu’nda konuşmacı olarak yer alan VakıfBank ve A Milli Kadın Voleybol Takımımızın oyuncusu Meliha İsmailoğlu: “Markaların voleybola destekleri sayesinde ligimizin değeri artıyor, yabancı üst düzey oyuncular bizim ligi tercih ediyor, elit antrenörler takımlarımızı çalıştırıyor. Sponsorluk konusunda özellikle Orkid’in yeri bizim için yeri apayrı.” dedi.

Öğleden sonraki seansta Corendon Airlines ile Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı oturumunda Eda Erdem Dündar, Brand & Sport Summit katılımcıları ile buluştu.

TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar, Brand & Sport Summit 2020’de yarın (18 Aralık Cuma) düzenlenecek Supradyn, Basketbol ve Voleybolun Yaşam Enerjisi oturumuna konuşmacı olarak katılacak.

Bu Yazıya Oy Verin