TVF Başkanı Üstündağ ile Milli Takım Kaptanlarımız, Brand & Sport Summit 2019’a Katıldı

Markaların spora ilgisini ve spor sektörünün görünürlüğünü artırmak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Brand & Sport Summit, Volkswagen Arena’da markalar dünyası ile spor endüstrisini bir araya getirdi.

AXA Sigorta Değerler Ortaklığı panelinin ilk bölümünde gerçekleşen voleybol oturumunda; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, A Milli Kadın Voleybol Takımımızın Kaptanı Eda Erdem Dündar ve A Milli Erkek Voleybol Takımımızın Kaptanı Selçuk Keskin, Brand & Sport Summit 2019’da izleyicilerle buluştu.

Volkswagen Arena’da gerçekleştirilen Brand & Sport Summit 2019’da konuşan Üstündağ, voleybol camiası olarak örnek olmak istediklerini belirterek, “Geçtiğimiz günlerde Ankara’da Fenerbahçe HDI Sigorta ile Galatasaray HDI Sigorta takımları arasında oynanan Spor Toto Şampiyonlar Kupası müsabakasında her iki kulübün de taraftarları eşit bir şekilde mücadeleyi sorunsuz olarak  izledi” dedi.

Şiddetle hiç bir şey elde edilemeyeceğini aktaran Üstündağ, “Voleybol camiası, birlik beraberliği sağlayan nezih bir camiadır. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, büyük bir başarı elde ederek Avrupa Şampiyonası’nda final oynadı. 16 Yaş Altı Kız Milli Takımımız da ablalarını örnek alarak İtalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda turnuva boyunca rakiplerine yalnızca 1 set vererek namağlup şampiyonluğa uzandı. Öte yandan, Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nda da final müsabakasını Erdal Akıncı yönetti. Gurur duyuyoruz. Aile olarak biz herkese örnek olmalıyız. Hepimiz aynı takımdayız. Kavga, gürültü içinde olmamalıyız. Voleybol inşallah daha güzel günler yaşayacak. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 7-12 Ocak’ta Hollanda’da olimpiyat elemesi oynayacak. Halkımızı yine sokaklara dökecek ve gurur duyulacak bir tablo oluşturmak istiyoruz.” diye konuştu.

Üstündağ, Efeler Ligi ile Kupa Voley’e isim sponsoru olarak Türk voleyboluna verdikleri destek ve katkılardan dolayı AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken’e teşekkür ederek; “Voleybola bu denli güzel bakış açısıyla yaklaşan, yatırım yapan, hizmet eden AXA Sigorta gibi sigorta öncüsü bir şirketin bizlerin yanında olmasından mutluluk duyuyoruz. Bizlere değer ortaklıkları ile güç ve ilham verdiler. Sürdürebilir başarıda sponsorlarımızın önemi çok büyük.Bunu göz ardı etmememiz gerekiyor” dedi.

Filenin Sultanları’nın gümüş madalya kazanma başarısı gösterdiği Avrupa Voleybol Şampiyonası’na sürecine de değinen Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımımızın elde ettiği bu başarının kısa bir sürede elde edilmediğini ve altyapılardan başlayan süreçle bugünlere gelindiğini belirtti.

A Milli Kadın Voleybol Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar ise voleybolda 19. yılını tamamladığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Başladığım dönemde takımın iki topu vardı, tesis yoktu, sponsorluk hiç yoktu. 2003 yılındaki Avrupa ikinciliği sonrası, sponsorların da yardımıyla tüm Türkiye’de voleybol tanınmaya başlandı. Federasyonumuzun büyük katkısı oldu. İlgi alaka da voleybolu marka haline getirdi. Küçük çocukların voleybola yönelmesinde Avrupa Şampiyonası büyük etken. Şimdi inanılmaz tesisler, çok güzel sponsorluklar var. Avrupa’nın sayılı liglerinden biriyiz.”

A Milli Erkek Voleybol Takım Kaptanı Selçuk Keskin de bir çıkış yakaladıklarını belirterek, “Güzel jenerasyon var. Zaman geçtikçe daha iyi seviyeye geleceğiz. Bunu devam ettirecek ekip alttan geliyor. Kadın milli takımının başarıları da bizi motive ediyor, ayakta tutuyor. Daha iyisini yapacağımızı gösteriyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Yazıya Oy Verin