TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’dan Yeni Yıl Mesajı

Türk voleybolu adına başarılarla geçen 2019 yılını geride bırakıyoruz. Tüm paydaşları ile voleybol ailesi, bu yıl içinde elde ettiği başarılarla bir kez daha ülkemizin en başarılı branşı olma özelliğini korudu.

Ne mutlu bizlere ki, birlik ve beraberlik sayesinde 16 yıl aradan sonra ev sahipliği yaptığımız Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda Filenin Sultanları, gümüş madalya kazanarak göğsümüzü kabarttı.

A Milli Erkek Voleybol Takımımız ise; CEV Avrupa Altın Ligi’nde tarihi bir başarıya imza atarak namağlup kürsünün zirvesinde yer aldı. Alt yaş kategorilerinde de Milli Takımlarımız Balkan ve Avrupa şampiyonlukları elde etti. Tüm Milli Takımlarımızı elde ettikleri başarılardan ötürü can-ı gönülden kutluyorum.

Ülkemizi Avrupa ve dünya arenasında temsil eden ve yollarına büyük bir başarıyla devam eden temsilcilerimizin elde ettikleri şampiyonluklardan dolayı kutluyor, başarılarının devamını temenni ediyorum.

Önümüzde ilk olarak 7-12 Ocak 2020 tarihlerinde Hollanda’nın Apeldoorn şehrinin ev sahipliği yapacağı Kadınlar Avrupa Kıta Olimpiyat Elemeleri turnuvası bulunuyor. Ümit ediyorum ki, Hollanda’da istediğimiz sonucu alarak, Tokyo’da düzenlenecek olimpiyat oyunlarına katılma hakkını elde edeceğiz.

2020 yılının tüm dünyaya, barış ve huzur getirmesi en büyük arzumdur. Uluslararası arenada tüm kulüp temsilcilerimiz ve milli takımlarımızın başarılarına yenilerini ekleyip, çıtayı daha da yükselterek, gururumuz olmaya devam etmelerini ve 2020’nin ülkemiz ile voleybol adına başarılarla dolu bir yıl olmasını dilerim.

Yeni yılın ülkemiz, milletimiz ve camiamız için hayırlı olmasını temenni eder, sağlık, huzur ve mutluluk dilerim.

Saygılarımla,

Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı

Bu Yazıya Oy Verin