TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’dan Ramazan Bayramı Mesajı

İbadet, bereket, sabır, yardımlaşma ve dayanışmayı pekiştiren bir Ramazan ayını daha geride bırakarak Bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevgi, saygı, barış, dostluk ve hoşgörünün gücü olan bayramlarımız milletimizin en güzel, en anlamlı günlerindendir. Kırgınlıkların unutulduğu, mutlulukların paylaşıldığı, dostlukların güçlendiği günler olan bayramlarda manevi değerlerimiz etrafında bütünleşeceğiz.

Şubat ayında ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde hayatlarını kaybeden sporcularımıza, antrenörlerimize, hakemlerimize, il temsilcilerimize ve gözlemcilerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, camiamıza ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaşamış olduğumuz doğal afetin ardından bölgeye verdiği maddi ve manevi hasarı olabildiğince giderebilmek, yöre halkının yaralarını sarmak için camia olarak var gücümüzle yardımlarımıza devam edeceğiz.

2. Lig ve 1. Lig Final etapları ile Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu organizasyonlarımızın ardından Misli.com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi’nde heyecan bayram boyunca ve sonrasında da devam edecek.

17 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız ise 21-23 Nisan 2023 tarihlerinde Portekiz’de Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele edecek. Millilerimizin, elemelerde iyi bir performans sergileyerek istediğimiz sonuçları alıp adını finallere yazdıracağına inanıyor, şimdiden başarılar diliyorum.

Bu vesileyle voleybolumuzu bugünlere taşıyan büyüklerimizin, kulüplerimizin, oyuncularımızın, teknik ve idari kadrolarımızın, il temsilcileri ve hakemlerimizin, sponsorlarımızın, medya mensuplarımızın, voleybol severlerin, TVF çalışanlarının, ülkemiz ve tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, dünyada barış, huzur ve refahın egemen olmasını dilerim.

Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı

Bu Yazıya Oy Verin